Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: пресслужба Закарпатської ОДА

У Закарпатській області оголосили надзвичайну ситуацію техногенного характеру через брак газу для бюджетних установ, повідомляє пресслужба ОДА.

Постачальники відмовляються постачати газ, бо виграли торги й уклали договори на постачання палива ще до зростання цін. На період опалювального сезону бюджетні установи області потребують приблизно 25 мільйонів кубометрів.

В ОДА наголошують, що наприкінці вересня Кабмін, «Нафтогаз» та Офіс Президента підписали Меморандум, згідно з яким до кінця опалювального сезону тарифи не зростатимуть, а залишаться на рівні 7,42 грн/м³ для населення і 16,39 грн/м³ для бюджетних установ.

«Однак Меморандум не передбачає стабільної ціни для бюджетних установ та організацій як окремих юридичних осіб, які використовують природний газ для опалення та гарячого водозабезпечення. А оскільки майже всі заклади області мають автономні котельні, вони закуповують паливо безпосередньо у постачальників за індивідуальними договорами згідно з процедурою, передбаченою законом “Про публічні закупівлі”», — зазначають у Закарпатській обласній адміністрації.

Можливим варіантом виходу із кризи вважають запровадження гарантованого постачальника природного газу за індивідуальними договорами для задоволення потреб бюджетних установ та організацій області на сезон 2021-2022.

За рік комунальні рахунки за природний газ для українців зросли на 164,5%.

28 вересня ціни на газ в Європі встановили історичний рекорд, вперше перевищивши тисячу доларів за тисячу кубометрів, і продовжували стрімко зростати. Шостого жовтня ціни досягли 1937 доларів за тисячу кубометрів.

На здорожчання газу не в останню чергу вплинула ситуація з російськими газогонами. Крім того, приблизно одну п’яту частку в зростанні цін на енергорахунки становить вартість дозволів на викиди СО2.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button