Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 292 днів. За цей час ми опублікували 23602 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: пресслужба Закарпатської ОДА

У Закарпатській області оголосили надзвичайну ситуацію техногенного характеру через брак газу для бюджетних установ, повідомляє пресслужба ОДА.

Постачальники відмовляються постачати газ, бо виграли торги й уклали договори на постачання палива ще до зростання цін. На період опалювального сезону бюджетні установи області потребують приблизно 25 мільйонів кубометрів.

В ОДА наголошують, що наприкінці вересня Кабмін, «Нафтогаз» та Офіс Президента підписали Меморандум, згідно з яким до кінця опалювального сезону тарифи не зростатимуть, а залишаться на рівні 7,42 грн/м³ для населення і 16,39 грн/м³ для бюджетних установ.

«Однак Меморандум не передбачає стабільної ціни для бюджетних установ та організацій як окремих юридичних осіб, які використовують природний газ для опалення та гарячого водозабезпечення. А оскільки майже всі заклади області мають автономні котельні, вони закуповують паливо безпосередньо у постачальників за індивідуальними договорами згідно з процедурою, передбаченою законом “Про публічні закупівлі”», — зазначають у Закарпатській обласній адміністрації.

Можливим варіантом виходу із кризи вважають запровадження гарантованого постачальника природного газу за індивідуальними договорами для задоволення потреб бюджетних установ та організацій області на сезон 2021-2022.

За рік комунальні рахунки за природний газ для українців зросли на 164,5%.

28 вересня ціни на газ в Європі встановили історичний рекорд, вперше перевищивши тисячу доларів за тисячу кубометрів, і продовжували стрімко зростати. Шостого жовтня ціни досягли 1937 доларів за тисячу кубометрів.

На здорожчання газу не в останню чергу вплинула ситуація з російськими газогонами. Крім того, приблизно одну п’яту частку в зростанні цін на енергорахунки становить вартість дозволів на викиди СО2.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button