Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 23640 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: president.gov.ua

На кліматичному саміті в Глазго 190 країн пообіцяли припинити використовувати вугілля щоб обмежити глобальне підвищення температури. Про це повідомляють Independent та Reuters.

Серед держав, які взяли на себе це зобов’язання, великі вугільні країни, такі як Польща, В’єтнам та Чилі. Однак найбільші країни, які сильно залежать від вугілля, не підписалися під цією обіцянкою. Серед них – Австралія, Китай, Індія та США.

Підписанти пообіцяли відмовитися від будь-яких інвестицій у виробництво електроенергії з вугілля, як на міжнародному, так і на внутрішньому ринку. Промислово розвинені країни домовилися відмовитися від вугілля у 2030-х роках, а найбідніші – у 2040-х. Проте критики, зокрема Ед Мілібенд із Лейбористської партії Великобританії, попереджують, що у договорі «залишаються явні прогалини».

Крім того, провідні банки, інвестиційні та страхові компанії, пенсійні фонди домовилися вкласти 130 трильйонів доларів виключно в низьковуглецеві проєкти.

На саміті президент Володимир Зеленський заявив, що Україна до 2030 року зобов’язується скоротити свої викиди парникових газів на 65%, а до 2060 – досягти кліматичної нейтральності.

Раніше на саміті було прийнято декларацію про скорочення викидів метану на 30% до 2030 року та декларацію про впровадження зелених технологій. Також понад 100 лідерів країн, на території яких зростає 85% лісів планети, пообіцяли зупинити їхню вирубку до 2030 року.
31 жовтня у Глазго зібралося понад 25 тисяч осіб із 196 країн, серед яких політики, журналісти, а також представники некомерційних організацій та бізнесу.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button