АТБ відправила на переробку 20 тонн батарейок. Активісти закликають мережу до більшої прозорості
Припускають, що за п’ять років компанія Duracell, яка втілює збір батарейок в АТБ, зібрала щонайменше 385 тонн.
Припускають, що за п’ять років компанія Duracell, яка втілює збір батарейок в АТБ, зібрала щонайменше 385 тонн.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 299 днів. За цей час ми опублікували 26314 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Мережа супермаркетів АТБ відправила на переробку до Румунії вантажівку з 20 тоннами використаних батарейок (приблизно мільйон штук), зданих покупцями. Пресслужба компанії повідомляє, що проєкт реалізують разом із Duracell.
Чимало де в Києві встановлені бокси для збору батарейок, але не всі вони потрапляють на переробку, оскільки це збитково. Більшість просто викидають на сміттєзвалище, хоча акумулятори — це небезпечні відходи.
У 2019 році громадська організація «Батарейки, здавайтеся!» запустила збір батарейок у низці мереж, до яких зараз входять «Епіцентр», «Нова Лінія», «Леруа Мерлен», JYSK, автозаправки KLO і WOG, супермаркети «Сільпо», і NOVUS. Переробку цих батарейок оплачують самі ритейлери та виробники батарейок. АТБ також закликали долучитися до програми гарантованої переробки батарейок.
«Чи можна сказати, що в АТБ тепер точно можна здавати батарейки надійно? Поки ні… Це круто, що ці батарейки вже збираються в окремі контейнери, але питання в тому, куди вони потрапляють далі й чому статистика не публікується прозоро», — коментують у ГО «Батарейки, здавайтеся!»
Посилаючись на статистику збору батарейок іншими мережами, активісти припускають, що за п’ять років компанія Duracell, яка втілює збір батарейок в АТБ, зібрала щонайменше 385 тонн, і ця цифра щороку зростає зі збільшенням кількості магазинів.
АТБ та Duracell, своєю чергою, обіцяють зробити процес більш відкритим у наступному році. «Всі батарейки, які збираються в АТБ, мають 100% перероблятись — це позиція нашої мережі», — запевняє маркетинговий директор компанії Валерій Бондар.
Наразі масштаби викидання батарейок на звалище в Україні лишаються значними. У 2021 році було зібрано та вивезено лише 2,1% від всіх завезених у цей період батарейок.
Інфографіка: «Батарейки, здавайтеся!»
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті