Польське місто звільнить жителів озеленених будинків від податку
Зелені стіни та дахи — чудовий спосіб покращити якість повітря, вони захищають будинок від спеки й вітру, абсорбують надлишкову вологу та знижують рівень шуму.
Зелені стіни та дахи — чудовий спосіб покращити якість повітря, вони захищають будинок від спеки й вітру, абсорбують надлишкову вологу та знижують рівень шуму.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У польському місті Каліш жителів, які озеленять фасад або дах свого будинку, звільнять від податку на нерухомість. Таке рішення 28 жовтня ухвалила міська рада за ініціативою мера Крістіана Кінастовскі, повідомляє TheMayor.EU.
Нові податкові пільги набудуть чинності з першого січня 2022 року. Щоб отримати звільнення від податку, потрібно висадити багаторічні рослини на даху або озеленити принаймні одну стіну виноградом, плющем чи іншими в’юнкими рослинами. Також годиться і вертикальна зелена інсталяція.
«Зелені стіни та дахи — чудовий спосіб покращити якість повітря у місті та підвищити якість життя. Зелені фасади стають природними фільтрами від забруднення. Вони також регулюють температуру всередині будівлі, захищаючи від спеки й вітру, абсорбують надлишкову вологу та знижують рівень шуму. А ще вони естетично прикрашають місто», — запевняє мер Кінастовскі.
Звільнення від податку, однак, не поширюється на ті житлові будинки, які використовуються як приміщення для бізнесу, а також на тих містян, що мають податкову заборгованість.
Це одна з низки кліматичних ініціатив Каліша. Тут почали висаджувати більше дерев, облаштовувати зелені зупинки, встановлювати будиночки для комах. Місто також почало співфінансувати придбання резервуарів для збирання дощової води.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті