Костел Святого Миколая почали реставрувати за німецькою технологією (фото)
Технологія дозволяє глибоко очищувати без механічного впливу такі чутливі матеріали, як ліпнина, кераміка, мармур.
Технологія дозволяє глибоко очищувати без механічного впливу такі чутливі матеріали, як ліпнина, кераміка, мармур.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Розпочалася активна фаза відновлення київського Костелу Святого Миколая, що постраждав від пожежі у вересні, повідомляє міністр культури Олександр Ткаченко.
Фахівці «Укрспецреставрації» застосують технологію дбайливої очистки поверхні крихких елементів декору, розроблену в Німеччині. Вона дозволяє глибоко очищувати без механічного впливу такі чутливі матеріали, як ліпнина, кераміка, мармур, природний камінь, гіпс, поліроване дерево тощо.
Цю ж технологію використовували для реставрації видатних пам’яток у Німеччині, Франції, Великобританії, Бельгії, США, Канаді, Швейцарії, Португалії, Іспанії. Усі необхідні компоненти очисної суміші виробник передав Костелу Святого Миколая безкоштовно.
За тиждень реставратори провели підготовчі роботи, розчистили сміття, виготовили захисні металоконструкції для вікон. Наразі триває монтаж захисних конструкцій вікон, що постраждали від високих температур. Наступний етап — очищення внутрішніх поверхонь та облаштування риштування.
Надалі на костел чекає ремонт підлоги, монтаж захисних віконних конструкцій, очистка поверхонь, ремонт системи електропостачання, освітлення і пожежогасіння, встановлення захисних сіток.
Роботи оцінюють у 19,5 мільйона гривень і триватимуть орієнтовно до кінця січня 2022 року. Гроші на відновлення надали благодійники.
Третього вересня у Костелі сталася пожежа, яка знищила орган. Будівлю на вулиці Великій Васильківській ділять Римсько-католицька парафія та Будинок органної та камерної музики. Останній хочуть перемістити в інше приміщення.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті