Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Судді Окружного адміністративного суду (ОАСК) ухвалили низку рішень щодо пам’яток архітектури Києва, які спричинили подальше їхнє руйнування. Про це йдеться в матеріалі УП.

Будинок Осипа Родіна на вулиці Олеся Гончара, 71 у вересні 2020 року КМДА внесла до переліку «нововиявлених» об’єктів. Це проміжний етап перед отриманням статусу пам’ятки місцевого значення. У той час власник будівлі – фірма «Арікс» – планував звести на її місці 18-поверховий житловий комплекс Franklin Concept House.

Власник звернувся до ОАСК. Суддя Віктор Шулежко не побачив у об’єкті жодної цінності і задовольнив позов ТОВ «Арікс» до Департаменту охорони культурної спадщини КМДА повністю. Зокрема, постановив скасувати наказ про внесення об’єкту до культурної спадщини. Суд також відхилив чотири апеляції. У серпні Шостий апеляційний адмінсуд підтримав позбавлення будинку Родіна статусу.

Крім того, суддя Шулежко є одним із фігурантів у справі так званих «плівок Вовка», розслідуваній НАБУ. У квітні 2021 року він в інтересах забудовника ТОВ «Дайтона Груп» скасував статус зеленої зони Протасового Яру.

Будинок Осипа Родіна.

Садибу Дмитрієва на Подолі внесли до реєстру пам’яток архітектури місцевого значення у 2014 році. Охоронний статус комплексу будівель став на заваді підприємству «Конвалія-Нерухомість», яке планує реконструювати будівлі під офісно-громадський комплекс. У 2015 році суддя ОАСК Альона Мазур задовольнила позов власників, визнавши наказ Мінкульту про внесення будинків до переліку пам’яток протиправним. Суддя фактично відкрила шлях комерційній забудові на місці історичного об’єкту.

Мінкульт все ж таки не виключив будинки з реєстру. У 2019 році забудовник через ОАСК скасував пункт додатку до наказу Мінкульту від 2014 року, яким садиба була внесена до реєстру.

У травні будівлі втратили охоронний статус комплексної пам’ятки – вже за рішенням судді Шостого апеляційного адмінсуду Євгена Чаку. Крапку в історії має поставити Верховний Суд.

Садиба Дмитрієва.

Суддя Мазур відома також своїми рішеннями на користь Суркісів у «справі Приватбанку», рішеннями по «схемі Вовка».

Особняк на Лабораторній, 9-Б внесли до переліку пам’яток містобудування й архітектури місцевого значення в 2010 році. Будинок в 2017 році викупило ТОВ SkyProject. На місці пам’ятки планувалось звести висотку з паркінгом. У 2019 році через ОАСК оскаржили рішення. Суддя Володимир Келеберда скасував наказ Мінкульту про внесення особняка до державного реєстру пам’яток. Верховний суд скасував рішення ОАСК. Але забудовник скерував нову справу до ОАСК, де суддя Володимир Донець задовольнив позов фірми і скасував наказ міністерства.

Келеберда є одним з наближених до голови ОАСК Вовка, допомагав у реалізації розроблених ним схем, був оголошений у розшук.

Особняк на Лабораторній.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button