Суд знову арештував садибу Барбана. Активісти чергували під пам’яткою всю ніч
Арешт передбачає заборону будь-яких будівельних та земляних робіт.
Арешт передбачає заборону будь-яких будівельних та земляних робіт.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: facebook.com/groups/sadyba.barbana/media
26 січня Шевченківський районний суд повторно наклав арешт на садибу Барбана на вулиці Обсерваторній, 6 в центрі Києва. Документ опублікував Олег Симороз.
Вперше Шевченківський суд арештував садибу в серпні 2021 року, але нещодавно фірми «Агентство столичних повідомлень», яка вже знесла частину пам’ятки, домоглася скасування цього рішення. З клопотанням поновити арешт до суду звернулася районна прокуратура.
Арешт передбачає заборону будь-яких будівельних та земляних робіт.
Попри це, вчора ввечері, стверджує юрист «Мапи реновації» Дмитро Перов, люди забудовника відбили шматок стіни й зачинилися всередині будівлі. Тож Перов вирішив провести ніч біля садиби.
Дмитро Перов чатує під садибою Барбана в ніч проти 29 січня. Фото: facebook.com/AmiDPerov
«Над барикадами висить камера забудовника, і він дивиться кіно про те, чи стоять люди на стрьомі. Техніка стоїть за кілька кварталів на Тургенєвській», — пояснює Перов.
Раніше забудовник зносив будівлю саме вночі, що викликало особливе обурення в секретаря РНБО Олексія Данілова: «Ніч не для того призначена, щоб руйнувати нашу спадщину».
Нічне чергування під садибою Барбана. Фото: facebook.com/AmiDPerov
Вранці 29 січня він опублікував фото світанку біля садиби Барбана.
Світанок. Фото: facebook.com/AmiDPerov
Садибу кінця ХІХ століття частково знесли в ніч на 20 серпня. Цей демонтаж став одним із найскандальніших випадків і навіть приводом для порушення питання про руйнування пам’яток Києва на засіданні РНБО.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті