Проєктування «президентського спорткомплексу» на ВДНГ замовили за 49 тисяч грн
Ціна, яка відповідає ринковій вартості проєктних робіт, мала б становити три мільйони гривень.
Ціна, яка відповідає ринковій вартості проєктних робіт, мала б становити три мільйони гривень.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Національний комплекс «Експоцентр України» уклав угоду з ТОВ «ВД Проект» щодо проєкту будівництва Президентського університету вартістю 49 тисяч гривень. У виданні «Наші гроші» вважають, що це зроблено, щоб не проводити відкриті торги у «Прозорро», які мають проводитись, починаючи з 50 тисяч гривень.
За даними видання, ціна не відповідає ринковій вартості проєктних робіт. Зазвичай вони складають близько 1% від ціни будівництва. А будівельні роботи за першим тендером на будівництво університету мають очікувану вартість 380,68 мільйонів гривень. Тобто, ціна мала бути на рівні трьох мільйонів гривень.
Обраний «ВД Проект» виконуватиме проєкт таких робіт: реконструкція павільйону №19, №17 для розміщення Президентського університету, нового будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейнами, реконструкції будівлі №37 на проспекті Академіка Глушкова, 1 (третя черга). Проєкт третьої черги передбачає:
Дніпровською фірмою «ВД Проект» володіють Андрій Шапіро та Олексій Бережний, а керує Катерина Коротких.
Третього лютого «Експоцентр України» оголосив тендер на першу чергу будівництва Президентського університету, що передбачає «реконструкцію» павільйонів №17 та 19.У той самий день почалося знесення павільйону №19.
Спілка архітекторів розкритикувала те, що проєкт Президентського університету розробляють без архітектурного конкурсу, і висловила обурення знесенням павільйону 19.
Президентський університет будуватимуть на 16 гектарах території ВДНГ. У зону забудови потрапляє також павільйон 13, збудований в 1967 році, під яким є макет вугільної шахти.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті