Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Візуалізації: Drozdov & Partners  

Харківське архітектурне бюро Drozdov & Partners презентувало концепцію житлової забудови в Миколаєві. Новий квартал планують розташувати на 7,8 гектара у мікрорайоні Намив на березі Бузької затоки.

У 1970-х роках тут намили 130 гектарів суші, що й дало назву мікрорайону. Забудова півострова почалася у 1980-х. Це місце відрізане від основної частини міста промисловою залізницею і має лише один транспортний зв’язок, на якому в години пік утворюються затори.

Водночас тут лишилася недоторкана природа: коса завдовжки понад один кілометр і набережна, звідки відкривається вид на ріку і незабудований протилежний берег.

«Генеральний план міста показав, що наявні проблеми згодом не вирішаться, тому основною метою проєкту стало інтегрування в контекст таким чином, щоб дати теперішнім і новим жителям місце для активного життя та стати тригером розвитку району в цілому», — пояснюють автори концепції Namyv.

Архітектори зупинилися на варіанті забудови з розкритими до води дворами та великим пішохідним простором, що з’єднує місто і набережну.

Напівзамкнуті двори, пішохідний простір з громадською площею та набережна будуть закритими для автомобілів.

Громадська забудова дасть всім жителям мікрорайону можливість працювати в офісах і користуватися всіма спортивними, комерційними та культурними сервісами на території комплексу.

Інші проєкти Drozdov & Partners: Saga City Space на вулиці Сагайдачного в Києві, Цукерка — ревіталізація кондитерської фабрики у Харкові, концепт школи та дитсадка під Прагою, Театр на Подолі.

Читайте також: Відповідальність архітектора перед суспільством. Уривок із книжки розмов з Олегом Дроздовим

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button