Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Бої за Бучу. Фото: МВС

Гостомель, Буча, Ірпінь, Ворзель, Бородянка на Київщині з перших днів російського вторгнення стали епіцентром бойових дій. ВВС Україна написало, як і чому це сталось.

За словами бійця підрозділу бучанської тероборони, головною причиною ситуації, у якій опинилися Буча та Ірпінь, став напад з території Білорусі. Саме з її території на північ Київської області у перший день вторгнення, 24 лютого, почали заходити російські війська, метою яких була українська столиця.

Відстань від Чорнобиля до околиць Києва приблизно 70 км – це найкоротший маршрут. Росіяни взяли Чорнобиль, далі Іванків, з якого двома колонами рушили на столицю, пояснює тероборонівець. Одна колона пройшла від Катюжанки до села Бабинці та міста Бородянка, де повернула на схід по Варшавській трасі у бік Києва. Інша пройшла до міста Димер і намагалася просунутися до Вишгорода, але в районі Демидова українська армія підірвала понтонну переправу росіян через річку Ірпінь. Тому і ці сили російської армії вирішили рухатися у бік Бучі, де був ще один міст вже на Варшавській трасі неподалік Гостомеля.

У місті Гостомель розташований аеродром «Антонов», який ще місяць тому був великою базою льотних випробувань та домівкою для Ан-225 «Мрія», який знищили окупанти. У перший же день вторгнення росіяни спробували висадити тут десант з 35 гелікоптерів, щонайменше три з яких збили. Через бої злітно-посадкова смуга аеродрому була фактично знищена й росіяни втратили можливість висаджувати там додаткові сили для швидкого штурму Києва.

Перша спроба росіян просунутися на південь 27 лютого запам’яталася тим, що вони відкрили вогонь по БРДМ-2 на монументі воїнам-афганцям у Бучі, спалили кілька житлових будинків і залишили по собі десятки одиниць згорілої техніки. Четвертого березня російським силам вдалося зайти у місто з боку Ворзеля з великою кількістю техніки. З того моменту Буча, Ірпінь та навколишні селища стали місцями напружених боїв, які тривають до сьогодні, 15 березня.

Ілля Богданов, російський військовий, який в 2014 році перейшов на сторону України, вважає, що за Бучу та Ірпінь централізовано не воювали. Він брав участь у боях за Гостомель та Бучу. За його словами, існував брак координації оборони саме Бучі та Ірпеня. Це підтверджує і вже згаданий бучанський тероборонівець.

Відтоді ситуація навколо Бучі та Ірпеня у щоденних зведеннях залишається напруженою. Навколо цих міст досі тривають бої, росіяни періодично намагаються просунутися на південь за Житомирську трасу, щоб оточити Київ з заходу. Раніше «Хмарочос» писав про те, що Київ не перебуває в облозі, оточення міста немає.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button