Чому Буча й Ірпінь біля Києва стали епіцентром бойових дій
Навколо цих міст досі тривають бої, окупанти періодично намагаються просунутися на південь за Житомирську трасу.
Навколо цих міст досі тривають бої, окупанти періодично намагаються просунутися на південь за Житомирську трасу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Гостомель, Буча, Ірпінь, Ворзель, Бородянка на Київщині з перших днів російського вторгнення стали епіцентром бойових дій. ВВС Україна написало, як і чому це сталось.
За словами бійця підрозділу бучанської тероборони, головною причиною ситуації, у якій опинилися Буча та Ірпінь, став напад з території Білорусі. Саме з її території на північ Київської області у перший день вторгнення, 24 лютого, почали заходити російські війська, метою яких була українська столиця.
Відстань від Чорнобиля до околиць Києва приблизно 70 км – це найкоротший маршрут. Росіяни взяли Чорнобиль, далі Іванків, з якого двома колонами рушили на столицю, пояснює тероборонівець. Одна колона пройшла від Катюжанки до села Бабинці та міста Бородянка, де повернула на схід по Варшавській трасі у бік Києва. Інша пройшла до міста Димер і намагалася просунутися до Вишгорода, але в районі Демидова українська армія підірвала понтонну переправу росіян через річку Ірпінь. Тому і ці сили російської армії вирішили рухатися у бік Бучі, де був ще один міст вже на Варшавській трасі неподалік Гостомеля.
У місті Гостомель розташований аеродром «Антонов», який ще місяць тому був великою базою льотних випробувань та домівкою для Ан-225 «Мрія», який знищили окупанти. У перший же день вторгнення росіяни спробували висадити тут десант з 35 гелікоптерів, щонайменше три з яких збили. Через бої злітно-посадкова смуга аеродрому була фактично знищена й росіяни втратили можливість висаджувати там додаткові сили для швидкого штурму Києва.
Перша спроба росіян просунутися на південь 27 лютого запам’яталася тим, що вони відкрили вогонь по БРДМ-2 на монументі воїнам-афганцям у Бучі, спалили кілька житлових будинків і залишили по собі десятки одиниць згорілої техніки. Четвертого березня російським силам вдалося зайти у місто з боку Ворзеля з великою кількістю техніки. З того моменту Буча, Ірпінь та навколишні селища стали місцями напружених боїв, які тривають до сьогодні, 15 березня.
Ілля Богданов, російський військовий, який в 2014 році перейшов на сторону України, вважає, що за Бучу та Ірпінь централізовано не воювали. Він брав участь у боях за Гостомель та Бучу. За його словами, існував брак координації оборони саме Бучі та Ірпеня. Це підтверджує і вже згаданий бучанський тероборонівець.
Відтоді ситуація навколо Бучі та Ірпеня у щоденних зведеннях залишається напруженою. Навколо цих міст досі тривають бої, росіяни періодично намагаються просунутися на південь за Житомирську трасу, щоб оточити Київ з заходу. Раніше «Хмарочос» писав про те, що Київ не перебуває в облозі, оточення міста немає.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті