Економісти розробили дорожню карту відновлення України за зразком плану Маршалла
Автори переконані, що базова складова успіху відновлення — це модернізація країни, зокрема дотримання принципів безвуглецевої економіки.
Автори переконані, що базова складова успіху відновлення — це модернізація країни, зокрема дотримання принципів безвуглецевої економіки.
Фото: Tetiana SHYSHKINA / Unsplash
Центр досліджень економічної політики опублікував проєкт плану відновлення України після війни. Серед авторів — економісти Стокгольмської школи економіки, Університету Берклі, МТІ, Гарварду, паризької Школи політичних досліджень, Женевського інституту міжнародних відносин, а також Тимофій Милованов з Київської школи економіки.
Financial Times пише, що Європа зараз зобов’язана зробити для України те саме, що США зробили для Європи після Другої світової, коли впровадили план Маршалла. «Ми не маємо чекати, коли у країні запанує мир: відновлення мусить готуватися же зараз», — підкреслює видання.
Автори проєкту відновлення України спиралися на план Маршалла, досвід об’єднання Німеччини та програми відбудови Іраку й Афганістану, а також відновлення територій, постраждалих від стихійних лих.
Вони переконані, що базова складова успіху відновлення — це модернізація країни. Для цього слід дотримуватися шести принципів:
Процес відновлення складатиметься з трьох етапів, перший з яких — аварійне реагування. Так, у перший рік дії плану Маршалла 60% американської допомоги Європі пішло на їжу; для України, багатої не зернові, ця частка буде меншою. Далі йде відновлення критичної інфраструктури та сервісів. Заключний етап — закладення фундаменту для сталого розвитку.
Кошторис такого плану сягатиме 200-500 мільярдів євро. Financial Times вважає, що це навіть занижена оцінка. «Однак Євросоюз не має розглядати це як витрати. Європейські компанії будуть залучені до відбудови інфраструктури, житла, транспорту тощо», — зауважує видання. Крім того, це й інвестиція в європейську безпеку та цінності.
«Долучення 44 мільйонів людей до ліберальної демократії та соціально-ринкової економіки буде історичним досягненням, порівнянним з післявоєнним об’єднанням континенту та власне планом Маршалла», — вважає видання.
Читайтете також: Українські економісти розповіли, яким бачать «план Маршалла» для України
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті