Голосування за нові назви вулиць Києва відбудеться у червні
До 5 червня фахівці відфільтрують пропозиції та складуть остаточний список. Зараз у ньому — понад 450 назв.
До 5 червня фахівці відфільтрують пропозиції та складуть остаточний список. Зараз у ньому — понад 450 назв.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Голосування за нові назви київських вулиць, пов’язаних з Росією, триватиме до 19 червня. Таке рішення депутати ухвалили на засіданні 14 травня, повідомляє пресслужба Київради.
Електронне голосування буде відбуватися у мобільному застосунку «Київ Цифровий». Його запустять не раніше 5 червня — до цієї дати окрема комісія, до якої обіцяють залучити фахівців, має сформувати остаточний перелік. Дослідники відфільтрують пропозиції, зважаючи на логіку топоніміки Києва й узагалі доцільність зміни назви.
Зараз у списку назв, запропонованих до перейменування, — 467 об’єктів. Зокрема, у ньому видно, що чотири вулиці столиці зараз названо на честь російського письменника Тургєнєва, ще чотири — на честь Льва Толстого, три вулиці присвячено полководцю Суворову, п’ять вулиць — біологу Мічуріну. Серед пропозицій — перейменувати вулиці, що зараз мають імена українських письменників, таких як Юрій Смолич і Павло Тичина.
При цьому секретар Київради Володимир Бондаренко зазначив, що громадськість і депутати надіслали понад 12 тисяч пропозицій щодо перейменувань міських об’єктів.
За перейменування п’яти станцій київського метро депутати не голосували. Як повідомила депутатка Ксенія Семенова, це питання поки відклали. Опитування в гугл-документі раніше критикували за нефаховий підхід. За його результатами, пропонувалося, зокрема, перейменувати станцію «Берестейську» на «Бучанську».
Водночас Арку дружби народів переназвали Аркою Свободи українського народу.
Читайте також: Блискавичне перейменування в Києві. Чи мають право Пушкінська, Білоруська чи Тичини на життя?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті