Німеччина зробила поїзди та автобуси дуже дешевими. Як це пов’язано з війною в Україні?
Лише за 9 євро на місяць пасажир може користуватися метро, автобусами, трамваями та регіональними поїздами.
Лише за 9 євро на місяць пасажир може користуватися метро, автобусами, трамваями та регіональними поїздами.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Уряд Німеччини радикально здешевив квитки на залізничні поїздки та громадський транспорт протягом трьох літніх місяців. Таким чином намагаються зменшити споживання пального й заохотити водіїв пересідати з автомобілів на поїзди й, відповідно, знизити залежність від російських газу й нафти, повідомляє Bloomberg CityLab.
Літні тарифи тепер найнижчі в Європі. Так, від післязавтра місячний проїзний коштуватиме лише 9 євро. За ці гроші пасажир може користуватися метро, автобусами, трамваями та регіональними поїздами. Наприклад, жителі Берліна зможуть зекономити 98 євро, а Гамбурга — понад 105 євро.
Дія ультрадешевих проїзних не поширюватиметься на швидкісні міжміські поїзди. Однак з дев’ятиєвровим абонементом можна буде подорожувати країною на регіональних потягах.
Критики побоюються, що таке радикальне здешевіння квитків матиме наслідком переповнені поїзди. З іншого боку, чимало хто дивується, чому взагалі не скасувати оплату за проїзд, як це зробили в Люксембурзі. Адже певна частина операційного бюджету припадає на продаж квитків і контроль.
Більш того, держава витрачає гроші на утримання «зайців» за ґратами — саме так, несплата проїзду в Німеччині криміналізована. Пасажир, якого спіймають без квитка вперше, відбудеться штрафом 60 євро, але за повторне порушення загрожує справжня в’язниця. У 2019 році третину в’язнів берлінської в’язниці для неповнолітніх Плетцензе — становили саме підлітки, які не сплачували за проїзд.
З наслідками російського вторгнення в Україну пов’язані й інші заходи, які вживатиме влада Німеччини. З вересня всім найманим працівникам доплачуватимуть до зарплати по 300 євро як компенсації за зростання комунальних платежів. А самозайнятим знизять податки. Батьки маленьких дітей отримуватимуть по 100 євро на дитину.
Для автомобілістів знизять податок на пальне: на 30 євроцентів за літр бензину й на 14 центрів за літр дизелю. Однак ті, хто їздять понад 21 кілометр щодня, навпаки платитимуть трохи більше.
Німецькі «зелені» виступають проти послаблень для водіїв — натомість вимагають більших субсидій на оплату комуналки.
Зазначимо, що торік Євросоюз імпортував з Росії сирої нафти та нафтопродуктів на 71 мільярд євро, а газу — на 18 мільярдів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті