Хто увійде до Ради з дерусифікації та як саме вона працюватиме?
Ініціатива щодо демонтажів і перейменувань виходитиме від громад, а Рада працюватиме як дорадчий орган.
Ініціатива щодо демонтажів і перейменувань виходитиме від громад, а Рада працюватиме як дорадчий орган.
До Ради з дерусифікації увійдуть мистецтвознавці, історики, режисери та музейники, які презентують різні позиції щодо збереження пам’яток імперського та радянського періоду. Міністр культури Олександр Ткаченко оприлюднив на брифінгу список експертів, запрошених до складу Ради.
Мета утворення Ради з дерусифікації, декомунізації та деколонізації — забезпечити, аби процес позбавлення від пов’язаного з Росією та СРСР спадку відбувався законно та коректно.
«Щоб цей процес проходив у законних рамках, важливо… щоб фахівці, історики, філософи, місцеві активісти могли обговорити те чи інше питання і поставити процес на прозорі рейки, щоб це було в законній площині й не виглядало як самостійне рішення: давайте знесемо пам’ятника, а ще краще розіб’ємо», — зауважив Ткаченко.
У кожному разі ініціатива про перейменування або знесення має походити від місцевих органів — Мінкульт не може приймати такі рішення самостійно. Тож і Рада працюватиме як дорадчий орган. Найближчим часом міністерство опублікує рекомендації: «Там не буде написано директивно: знести (пам’ятник) Суворову чи Катерині II. Там будуть написані аргументи, яким чином можна підходити до цього процесу».
«Це природнє бажання багатьох людей на місцях позбуватися того, що нам нав’язувалося впродовж років, — додає міністр. — Якщо хочемо бути нормальною європейською державою, навіть в умовах війни маємо показувати своє коректне ставлення до цього процесу».
Сам він зазначає, що у багатьох випадках виступає за демонтажі та перейменування, однак щодо окремих ініціатив має іншу точку зору.
Положення про експертну раду вже затверджено, за день-два буде оприлюднено її склад. Окрім представників Мінкульту до ради запросили таких осіб:
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті