До Нацради з відновлення України входять 2500 людей. Як вона працює?
У Нацради лишилося два тижні, щоб оформити напрацювання до презентації у Швейцарії.
У Нацради лишилося два тижні, щоб оформити напрацювання до презентації у Швейцарії.
У Нацради, яка готує масштабний план із відовлення України, лишилося два тижні, щоб оформити напрацювання до презентації у Швейцарії. Джерела у цій структурі повідомили Forbes, як рухається процес.
Наказ про створення Нацради з відновлення України від наслідків війни президент Володимир Зеленський підписав 21 квітня. Структуру співочолюють прем’єр-міністр Денис Шмигаль та голова Офісу президента Андрій Єрмак. До складу входять майже усі ключові держфункціонери. Бізнес та експерти пропонують ідеї, але не мають вирішального впливу.
Всі напрацювання зводять у єдиний документ з 23 розділів, який мають презентувати на конференції у швейцарському Лугано 4-5 липня.
Працюють 23 робочі групи, до складу кожної може входити до сотні людей — загалом близько 2,5 тисячі.
«Простіше було б зібрати 10 людей і розробити план, але ми ухвалили стратегічне рішення — залучити максимальну кількість експертів, щоб це був справді загальнонаціональний документ», — пояснює голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев.
Однак на практиці більшість членів майже не пропонують ідей і не беруть участі у дискусії. Так, з 40 членів робочої групи з фінансів пропозиції подавали лише сім, свідчить учасниця цієї групи Тетяна Острікова. Як правило, у процесі обговорення беруть участь до десяти найактивніших учасників.
Джерела видання у Нацраді розповідають, що неформально існує «ліберальний табір», до якого, зокрема, входять міністерка економіки Юлія Свириденко, голова Мінцифри Михайло Федоров та міністр інфраструктури Олександр Кубраков. До опонуючого «консервативного крила» — Гетманцев, Шмигаль та міністерка соцполітики Марина Лазебна. Що саме мається на увазі під «ліберальним» та «консервативним» підходами – не уточнюється.
План, який Україна презентує в Лугано, складається з двох умовних частин: реформи, які потрібно провести до кінця 2022 року, та довгострокові завдання.
Читайте також: Економісти розробили дорожню карту відновлення України за зразком плану Маршалла
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті