У Вінниці газон замінили лукою з польовими травами (фото)
Різнотрав'я косять до двох разів на рік — і бажано традиційною косою.
Різнотрав'я косять до двох разів на рік — і бажано традиційною косою.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
У Вінниці досліджують практичність висаджування різнотрав’я замість газонів. На початку червня КП «Інститут розвитку міст» висадив вздовж вулиці Келецька луку з польовими квітами, а зараз опитує думку містян.
Косити міські луки треба до двох разів на рік. Зараз настав час першого покосу експериментальної луки на Келецькій. Тепер вона не виглядає такою зеленою і квітучою, як два місяці тому, адже основна частина квітів відцвіла.
Якщо виконати покіс правильно, деякі рослини засіються, а інші почнуть нарощувати свіжу зелену масу. Перший покіс виконують тоді, коли дозріло насіння в однорічних квітів. Косити потрібно на висоті 8-10 сантиметрів. Найкраще використовувати традиційну косу. Сіно необхідно залишити на луці на кілька днів, доки насіння не опаде.
Місцевим жителям роздають інформаційні листівки та пропонують пройти опитування.
Міські луки потребують значно меншого догляду, ніж газон. Вони сприяють біорізноманіттю, забирають надлишкову воду, зменшують рівень шуму.
Газони загалом менш екологічні види озеленення, а також значно дорожчі в утриманні. Вони потрібні там, де люди відпочиватимуть та активно проводитимуть час. Мавританський газон — інший різновид озеленення й потребує іншого догляду.
Чагарники висаджують суцільними масивами під деревами, вздовж тротуарів.
Клумби з однорічних рослин, на думку експертки Інституту розвитку міст Любові Колосової, вимагають багато праці та грошей і водночас не несуть суттєвої користі.
Квітники з багаторічників створювати порівняно дорого, однак правильно підібрані рослини не потребують заміни багато років.
Читайте також: Через зміни клімату люди міняють газони на штучну траву. Чому це погане рішення?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті