Історична огорожа Байкового кладовища руйнується – її підперли дерев’яними дошками
У 2019 році комунальники хотіли її замінити, але КМДА заборонила будівельні роботи.
У 2019 році комунальники хотіли її замінити, але КМДА заборонила будівельні роботи.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 132 днів. За цей час ми опублікували 25062 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Цегляна огорожа навколо Байкового кладовища в аварійному стані та почала руйнуватися. Фото опублікувало видання «Великий Київ». На світлинах видно, що огорожу підперли дошками.
У 2019 році ритуальна служба оголосила тендер на капітальний ремонт і реставрацію огорожі Байкового кладовища. Вони хотіли розібрати цегляні стіни, а замість них зробити облицювання клінкерною фасадною цеглою і керамічною плиткою. У відповідь Департамент охорони культурної спадщини заборонив проводити будь-які роботи на території Байкового кладовища, які суперечать вимогам закону «Про охорону культурної спадщини».
Комплекс Байкове кладовище має статус пам’ятки національного значення. Огорожа є щойно виявленим об’єктом культурної спадщини.
Згідно із приписом про заборону ремонтних робіт на кладовищі, ритуальна служба мала протягом десяти днів надати на розгляд Департаменту КМДА науково-проєктну документацію на проведення невідкладних реставраційно-відновлюваних робіт огорожі, а також передати документацію на проведені роботи із заміни частини огорожі.
Байковий цвинтар — некрополь у Голосіївському районі міста, пам’ятка історії та культури. Один із найстаріших некрополів, що зберігся, відкритий 1831 чи 1834 року. Площа — 72,47 га.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті