Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Piotr Krajewski

Польське видання WhiteMad присвятило матеріал «ранам» Другої світової війни, які досі можна побачити на фасадах будинків: слідів від куль і уламків снарядів.

Поступово будинки в Польщі ремонтують, ховаючи сліди історії під шаром штукатурки, однак у 2010 році одну з кам’яниць Варшави вирішили реставрувати інакше.

Під час ремонту довоєнної будівлі на вулиці Вільча, 72 інвестор зберіг фрагмент фасаду з облупленою штукатуркою, вкритою отворами від куль. Поверхню закрили броньованим склом.

Під час окупації у будинку було розташовано склад хімікатів для виготовлення гранат, який гітлерівцям так і не вдалося виявити. 63 дні кам’яницю запекло обороняли повстанці, про що свідчить табличка на фасаді.

Читайте також: Як відбудована після Другої світової війни Варшава стала кращою?

В Україні серед пропозицій відновлення зруйнованих російськими окупантами будинків також зустрічаються подібні проєкти. Наприклад, зруйновані фрагменти Харківської ОДА пропонували відбудувати з фосфоресцентних матеріалів, що святяться вночі.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button