Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Музей сторії України у Другій світовій війні

У Музеї історії України у Другій світовій війні відкрилася виставка, присвячена сприйняттю монумента Батьківщина-мати, повідомляє пресслужба музею.

«Батьківщина-мати. Переозначення» демонструє трансформацію образу у сприйнятті українського суспільства. На думку музейників, українці давно вже не сприймають монумент як радянську пам’ятку, більш того, з початку повномасштабного вторгнення статуя стала символом опору російській агресії.

На виставці, зокрема, показано образи Батьківщини-матері, які з’являлися в інтернеті після початку великої війни.

«Креативні, подеколи неочікувані образи скульптури, технічними засобами презентовано на стінах равелінної Нижньої Московської брами ХVІІІ століття Печерської фортеці. Відвідувачі бачать зображення з електронних пристроїв», — зазначає кураторка Жанна Очеретяна.

На відкритті група Sera Sheer виконала «офіційний саундтрек» проєкту: у відеоряді до композиції Батьківщина-мати знищує російського монстра.

Музей працює з 10:00 до 19:00, поонеділок — вихідний. Вхідний квиток коштує 50 гривень.

У липні Мінкульт ініціював опитування у Дії щодо радянського герба на щиті монумента. Більшість тих, хто проголосував, висловилися за заміну герба на тризуб. Водночас переробити щит буде складно і з технічної точки зору, і через авторське право.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button