У Києві відкрилася виставка про нове значення Батьківщини-матері
На думку музейників, українці давно вже не сприймають монумент як радянську пам’ятку.
На думку музейників, українці давно вже не сприймають монумент як радянську пам’ятку.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Музеї історії України у Другій світовій війні відкрилася виставка, присвячена сприйняттю монумента Батьківщина-мати, повідомляє пресслужба музею.
«Батьківщина-мати. Переозначення» демонструє трансформацію образу у сприйнятті українського суспільства. На думку музейників, українці давно вже не сприймають монумент як радянську пам’ятку, більш того, з початку повномасштабного вторгнення статуя стала символом опору російській агресії.
На виставці, зокрема, показано образи Батьківщини-матері, які з’являлися в інтернеті після початку великої війни.
«Креативні, подеколи неочікувані образи скульптури, технічними засобами презентовано на стінах равелінної Нижньої Московської брами ХVІІІ століття Печерської фортеці. Відвідувачі бачать зображення з електронних пристроїв», — зазначає кураторка Жанна Очеретяна.
На відкритті група Sera Sheer виконала «офіційний саундтрек» проєкту: у відеоряді до композиції Батьківщина-мати знищує російського монстра.
Музей працює з 10:00 до 19:00, поонеділок — вихідний. Вхідний квиток коштує 50 гривень.
У липні Мінкульт ініціював опитування у Дії щодо радянського герба на щиті монумента. Більшість тих, хто проголосував, висловилися за заміну герба на тризуб. Водночас переробити щит буде складно і з технічної точки зору, і через авторське право.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті