Фонд держмайна виставив на приватизацію два корпуси Довженко-Центру
На приватизацію виставили два корпуси загальною площею майже дев’ять тисяч квадратних метрів.
На приватизацію виставили два корпуси загальною площею майже дев’ять тисяч квадратних метрів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Держкіно дало згоду на приватизацію двох корпусів Довженко-Центру загальною площею майже дев’ять тисяч квадратних метрів – це не основний корпус кіноархіву.
«Про приватизацію ми дізналися з листа Фонду Держмайна. Звісно, Держкіно не доносило до нас цю інформацію. Також ми не отримували пропозицій, як Центр надалі буде утримувати себе і колекцію», – повідомили в Довженко-Центрі.
У заяві йдеться, що виставлені на приватизацію корпуси роками приносили в державний бюджет надходження від оренди. Частина із них спрямовувались на утримання і поліпшення стану будівлі та обладнання Довженко-Центру, створення фондосховищ, поповнення колекцій, забезпечення гідних умов роботи, популяризацію мистецтва кіно через книги, виставки, кіноперформанси, покази тощо.
Петиція до уряду про скасування реорганізації набрала необхідні 25 тисяч голосів ще місяць тому. У відповіді Кабміну йшлося, що Довженко-Центр є збитковим, і що рішення відділити від нього архів фільмів та фонд анімації має на меті вирішити цю кризу. «Центр є лише зберігачем фільмофонду, а не самим фільмофондом.
Центр вважає, що анонсована «реорганізація» — ніщо інше, як знищення інституції.
Читайте також: «Ліквідація» Довженко-Центру: нові подробиці конфлікту. Які позиції Держкіно, професійної спільноти та забудовника?
У кіноархіві Довженко-Центру зберігається понад 10 тисяч найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, понад 24 тисячі архівних документів з історії українського кіно тощо.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті