«Кінологічний скандал»: Довженко-центр оголосив, що не коритиметься Держкіно
Держкіно призначило тимчасову менеджерку, яка, вірогідно, є директоркою кінологічного центру.
Держкіно призначило тимчасову менеджерку, яка, вірогідно, є директоркою кінологічного центру.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Довженко-Центр звинуватив Держкіно у рейдерському захопленні й назвав новопризначену менеджерку «антикризовим гауляйтером».
«Колектив Довженко-Центру не згоден з діями Держкіно, не визнає процедуру призначення нового керівника та чинитиме спротив наказам і діям, що несуть загрозу цілісності інституції, колекції і команди», — йдеться у заяві установи.
Напередодні Держкіно відсторонило директорку Довженко-Центру Олену Гончарук. Це пояснили невтішними результатами аудиту. «На сьогодні Центр фактично не працює (виробництво кількох десятків фільмокопій є меншим ніж 0,01% від виробничих потужностей), статутну діяльність не виконує, натомість здає 90% державних приміщень в оренду, від чого і отримує дохід (хоч за Статутом є неприбутковим підприємством)», — заявляє Держкіно.
Ці звинувачення Довженко-Центр називає безпідставними.
Замість Гончарук Держкіно призначило тимчасовою менджеркою Центру Юлію Романівну Каждан. За даними YouControl, людина з таким іменем керує, зокрема, кінологічним центром. З цього приводу соцмережі заповнили каламбури: і кінознавство, і кінологія походять від подібних за звучанням грецьких слів — кінео (рух) та кіон (собака).
Торік, коли відбувався конкурс на посаду директорка Довженко-Центру, серед претендентів був власник Рязанського кінного заводу.
Мінкульт передав Центр Довженка в управління Держкіно в січні цього року. Цьому передувала низка конфліктів між міністерством і Центром.
У серпні Держкіно оголосило, що Довженко-Центр розділять на три різні установи. Петиція проти «реорганізації» набрала понад 25 тисяч голосів, однак уряд відреагував на неї, повторивши тези Держкіно.
Довженко-Центр подав до суду на Держкіно з вимогою скасувати наказ про «реорганізацію». Підготовче засідання призначено на кінець листопада.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті