Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Priscilla Du Preez / Unsplash

21 листопада у Бельгії набула чинності урядова постанова про право працівника перейти на чотириденний робочий тиждень. Це перша країна Євросоюзу і третя у світі після Ісландії та Нової Зеландії, що офіційно схвалила такий графік, повідомляє Euronews.

Перед цим у Бельгії проходили випробування цієї системи, під час яких працівники просто працювали менше. Однак система, яку запровадили офіційно, відрізняється від тестів.

Відтепер бельгійці — незалежно від того, чи вони працюють у приватному чи державному секторі — мають такий вибір: або вісім годин на день п’ять днів на тиждень, або чотири 9,5-годинні робочі дні. При цьому у другому випадку робочий день може бути подовжено до 10 годин за корпоративною згодою. Тобто кількість годин у тижні фактично не змінюється.

В уряді сподіваються, що нові правила допоможуть зробити гнучкішим ринок праці у Бельгії, який загалом вважається доволі застійним. Наприклад, на кінець минулого року рівень працевлаштування заледве сягав 71%.

Профспілки не надто задоволені таким рішенням, адже зайвий вихідний компенсується більшим навантаженням в інші дні. Водночас ідея руху за чотиригодинний день базується якраз на зменшенні тиску на працівників, що, як очікується, приводитиме до ефективнішої роботи в робочі години.

«Ми вітаємо гнучкість у виборі графіку працівника, але стискання звичайного робочого тижня у чотири дні — це не вихід у боротьбі з вигоранням, стресом і втомою», — заявляв директор кампанії 4 Day Week Джо Райл.

Читайте також: Понад 71% українських роботодавців готові перейти на чотириденний робочий тиждень

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button