Бельгія запровадила чотириденний робочий тиждень. Чому профспілки не задоволені?
Зайвий вихідний компенсується більшим навантаженням в інші дні.
Зайвий вихідний компенсується більшим навантаженням в інші дні.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
21 листопада у Бельгії набула чинності урядова постанова про право працівника перейти на чотириденний робочий тиждень. Це перша країна Євросоюзу і третя у світі після Ісландії та Нової Зеландії, що офіційно схвалила такий графік, повідомляє Euronews.
Перед цим у Бельгії проходили випробування цієї системи, під час яких працівники просто працювали менше. Однак система, яку запровадили офіційно, відрізняється від тестів.
Відтепер бельгійці — незалежно від того, чи вони працюють у приватному чи державному секторі — мають такий вибір: або вісім годин на день п’ять днів на тиждень, або чотири 9,5-годинні робочі дні. При цьому у другому випадку робочий день може бути подовжено до 10 годин за корпоративною згодою. Тобто кількість годин у тижні фактично не змінюється.
В уряді сподіваються, що нові правила допоможуть зробити гнучкішим ринок праці у Бельгії, який загалом вважається доволі застійним. Наприклад, на кінець минулого року рівень працевлаштування заледве сягав 71%.
Профспілки не надто задоволені таким рішенням, адже зайвий вихідний компенсується більшим навантаженням в інші дні. Водночас ідея руху за чотиригодинний день базується якраз на зменшенні тиску на працівників, що, як очікується, приводитиме до ефективнішої роботи в робочі години.
«Ми вітаємо гнучкість у виборі графіку працівника, але стискання звичайного робочого тижня у чотири дні — це не вихід у боротьбі з вигоранням, стресом і втомою», — заявляв директор кампанії 4 Day Week Джо Райл.
Читайте також: Понад 71% українських роботодавців готові перейти на чотириденний робочий тиждень
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті