Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Watchers

Верховна Рада в другому читанні підтримала законопроєкт 5655 щодо реформування сфери містобудівної діяльності, ініційований головою партії «Слуга народу» Оленою Шуляк. За проголосували 228 народних обранців.

Проти проголосували народні депутати «Європейської Солідарності», «Батьківщини» та «Голосу» (окрім Ярослава Железняка).

Фото: Анна Кирій

Проти цього законопроєкту активно виступає архітектурна спільнота. Дотичні до містобудування люди публікують офіційні звернення з проханням не голосувати за пропоновану реформу.

Відповідну заяву також підписують громадські організації, такі як ЧЕСНО, Центр протидії корупції, Марш за Київ, Зберегти Квіти України, Захистимо Протасів яр.

Звернення з закликами не голосувати за проєкт також записали архітектори Єгор Штефан, Антон Целовальник, голова Київського осередку Архітектурної Палати Олексій Шемотюк, видавець професійної архітектурної літератури Дмитро Настека та інші. Також заклик не голосувати за проєкт озвучили мери низки українських міст, зокрема Києва та Львова.

Законопроєкт піддали критиці у Головному юридичному управлінні Верховної Ради. Парламентські юристи прямо вказали, що «положення законопроекту не узгоджуються з нормами Конституції та законів України».

Нещодавно під час конференції Національна спілка архітекторів, яка виступає проти прийняття законопроєкту, заявила про тиск та репресії від представників влади.

Вчора на сайті президента України з’явилася петиція з вимогою накласти вето на законопроєкт. За один день її підписали майже шість тисяч українців.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button