Вісім українських дизайнів минулого року для реалій воєнного часу
До дати 24 лютого журнал Dezeen випустив матеріали, присвячені українським проєктам.
До дати 24 лютого журнал Dezeen випустив матеріали, присвячені українським проєктам.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
До дати 24 лютого, роковин російського вторгнення в Україну, журнал Dezeen випустив два матеріали, присвячені українським проєктам: відбудові та дизайну. Зокрема, журналістка Тетяна Маковська відібрала вісім дизайнерських проєктів для реалій воєнного часу.
У травні низку пам’ятників, таких як Тарасу Шевченкові та Михайлу Грушевському в Києві, захистили укриттями, розробленими balbek bureau.
Компанія Hardride розробила і виготовила рукавички для операторів дронів: мембранна тканина, змінна прозора та непрозора панель, фліс і утеплювач.
У перші тижні війни Delfast почала передавати свої електробайки на передову. Військові встановлювали на них контейнери з ракетами NLAW. Зараз компанія працює над створенням електричних версій легендарного мотоциклу «Днепр» і мопеду «Карпати».
Ярослав Космонавт створює камуфляжні щити з лентикулярних листів — прозорих пластикових листів, одна зі сторін яких складається з циліндричних лінз, що переломлюють зображення.
Ще один продукт Космонавта — тримач для пульта керування дроном.
Заснований у Харкові бренд NOOM має колекцію меблів, присвячену 100-річчю заснування Баухауської школи. «Крісло Гропіуса» у камуфляжній сітці створили, щоб звернути увагу на зміни, які відбулися в українському дизайні через війну.
Український дизайнер у колаборації з німецькою HALI TEX адаптував дрон Highcat спеціально для Збройних Сил України.
«Я ніколи не був мілітаристом. Війна, розпочата Росією проти моєї країни, України, кардинально змінила моє життя», — коментує дизайнер.
Він також розробив ліжко для біженців із картонних коробок. Розроблена дизайнером інструкція дозволяє сконструювати спальне місце з підручних матеріалів. Міцність забезпечує складений лист картону, що поміщається всередину.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті