Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 274 днів. За цей час ми опублікували 23471 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Колишній міський кінотеатр «Ужгород» через суд отримав нового власника. Забудовник встановив біля споруди будівельний паркан, але досі не має готового та погодженого з владою проєкту, пише видання «Uzhgorod.net».

Колишній кінотеатр планують об’єднати з рестораном «Корона» в одну велику наскрізну споруду торговельного центру. Забудовник обіцяє, що реконструкція не вплине на геометрію будівлі, висотність, габарити вітрин, вхідні групи тощо. У будівлі хочуть зробити торгові площі, фуд-корти, зони розваг, а також сучасний кінотеатр.

У 2013 році міська рада прийняла рішення про відчуження земельної ділянки під кінотеатром площею 0,1382 га, віднесеної до земель історико-культурного призначення, що мають особливу наукову, естетичну та історико-культурну цінність. За даним фактом відкрили кримінальну справу, але жодних рішень правоохоронці так і не прийняли. У результаті кінотеатр «Ужгород», перейшовши у приватні руки, більше не працював.

Дозвіл на тимчасовий будівельний майданчик надав департамент міської інфраструктури. Там встановлять будівельний кран – на місці навіть частково зняли покриття пішохідної зони, де буде залита тимчасова бетонна «подушка». Після завершення будівельних робіт «подушку» мають демонтувати, а покриття відновити.

Як може виглядати кінотеатр

Наразі підприємство-забудовник проводить підготовчі роботи. На першому етапі територія буде розчищатися від будівельного сміття, яке залишилося після демонтажу інтер’єру кінотеатру ще у 2017 році.

Водночас органи охорони культурної спадщини не погоджували проєкт реконструкції будівлі, не подавали його також і до міського управління містобудування та архітектури. Власник підприємства, яке володіє об’єктом, Іван Волошин повідомив, що кінотеатр за рішенням суду перейшов у його власність лише кілька тижнів тому. Очікується, що орієнтовно за місяць буде подана на розгляд концепція, а в подальшому і робочий проєкт.

Будівля знаходиться в межах історичного ареалу міста, а це накладає відповідні зобов’язання на проєктантів. Водночас сама будівля не занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та не перебуває на державному обліку як пам’ятка культурної спадщини.

Будівлю кінотеатру зведено в 1932 році за проєктом кошицького архітектора Людовіта Оелшлеґера (Ľudovít Oelschläger). Відповідно до проекту, кінотеатр разом з міською бібліотекою складав єдиний комплекс. Наскрізний прохід через будівлю з’єднувався з Пасажем Баті. Загальний кошторис будівництва становив 5,3 млн чеських крон.

Головним підрядником було будівельне підприємство інженерів Гуґо Кабоша й Золтана Орото (Ing. Hugo Kabos a Ing. Zoltán Arató). Столярні та скляні роботи виконувалися фірмою Симона Шпіри (Simon Spira) з Мукачева. Усі електромонтажні роботи й виготовлення систем освітлення доручили фабриці світильників Адальберта Ріхтера (Adalbert Richter ) з міста Їржіков.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button