Комісія Київради підтримала вулицю Омельченка і відхилила Повітрянофлотський проспект
На голосуванні у Київ Цифровий кияни вже висловилися проти таких перейменувань.
На голосуванні у Київ Цифровий кияни вже висловилися проти таких перейменувань.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 99 днів. За цей час ми опублікували 24773 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
13 червня профільна комісія Київради — з місцевого самоврядування — підтримала спірні проєкти рішень про перейменування вулиць, проти яких голосували кияни. Про це повідомив член комісії з найменувань Тиміш Мартиненко-Кушлянський.
Так, підтримали ідею перейменувати вулицю Павла Скоропадського на Олександра Омельченка. Можливо, для цього організують повторне голосування у «Києві Цифровому» — під час першого голосування кияни висловилися проти.
Петицію проти такого вшанування непопулярного мера комісія взагалі не розглядала, за словами Мартиненка-Кушлянського.
Цю петицію кияни підписали лише за три дні, після того, як міський голова Віталій Кличко зареєстрував проєкт рішення про перейменування вулиці.
Також комісія відхилила проєкт рішення про перейменування Повітрофлотського проспекту на Повітрянофлотський. Проти цього виступала партія Євросолідарність, агітуючи за назву проспект Європейського Союзу.
«Безумовно, іншого рішення від комісії, де більшість має Євросолідарність, чекати не доводилось. Учасники засідання вкотре прослухали засалену платівку про “червоний повітряний флот” і Протокол 1923 року, а також цікаві (ні) полум’яні промови про патріотичний патріотизм», — коментує Тиміш Мартиненко-Кушлянський.
Він припускає, що міська рада запустить на громадське обговорення у Київ Цифровий пропозицію перейменувати Повітрофлотський проспект на проспект Європейського Союзу вже без будь-яких альтернатив, з варіантами відповіді «так» або «ні».
Водночас комісія підтримала перейменування проспекту Правди на проспект Європейського Союзу.
У квітні, коли питання про нову назву Повітрофлотського проспекту виносилося на громадське голосування, партія Євросолідарність проводила активну інформаційну кампанію за назву проспект Європейського Союзу. Агітували не лише киян, але й мешканців усієї країни.
В результаті депутати ЄС не домоглися такого перейменування Повітрофлотського, але натомість таки отримали проспект ЄС: нинішній проспект Правди на Виноградарі. На думку Мартиненка-Кушлянського, Євросолідарність не влаштовує такий компроміс і депутати «провалять» голосування щодо проспекту Правди на сесії міськради.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті