«Мапа Реновації» збирає кошти на захист історичних будинків у судах
Команда займається адвокацією садиби Осипа Родіна та будівлі «Квіти України».
Команда займається адвокацією садиби Осипа Родіна та будівлі «Квіти України».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24978 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Організація «Мапа Реновації» розпочала кампанію з адвокації спадщини в судах та збирає гроші на адміністративні витрати.
Команда вже отримала грант на умовах співфінасування від організації «Громадський контроль». Завдяки цьому вони зможуть захищати будинок Осипа Родіна та «Квіти України» у правовій площині спільно з юридичною фірмою Axon Partners.
«Це фінансування забезпечить юридичний супровід судових справ, а на нас покладаються адміністративні витрати. Тож якщо ви вболіваєте за долю цінної історичної забудови Києва, то будемо раді вашим донатам», – йдеться у дописі.
Картка-моно: 5375 4112 0674 1345
Банка: http://send.monobank.ua/jar/7brup4TpTy
Пейпал: [email protected]
Також «Мапа Реновації» закликає підписатися на акаунт на buymeacoffee і отримати квиток на екскурсію чи консультацію.
Будинок Осипа Родіна – кам’яна садиба 1882 року розташована на вулиці Олеся Гончара, 71. Зведена двоповерховою за авторським проектом архітектора Володимира Ніколаєва. Згодом з’явився третій поверх. Триповерхова цегляна садиба є одним з двох збережених зразків забудови кінця ХІХ століття у цьому кварталі на вулиці Олеся Гончара. Власниками садиби певний час були представники шляхетського роду Жубрів. До 2014 тут був найменший театр Києва — «Вільна сцена» Київського академічного театру драми і комедії на Лівому березі та офісні приміщення.
Будівля «Квіти України» – навчально-методичний павільйон є прикладом громадської споруди другої половини ХХ ст. в стилі пізнього модернізму. Будівля з великою залою-оранжереєю і каскадною формою атріуму зведена 1983-85 рр. за проєктом архітектора Миколи Левчука.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті