В укриттях Києва встановили перші системи автоматичного відкриття дверей. Як це працює?
Ще раніше за Київ такі системи почали встановлювати у Вінниці.
Ще раніше за Київ такі системи почали встановлювати у Вінниці.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В укриттях Дарницького району Києва встановлюють перші системи автоматизованого відкриття дверей, повідомляє КМДА.
Двері відчинятимуться самі відразу після сигналу повітряної тривоги. Якщо ж двері не відчинилися автоматично, слід зайти в телеграм-бот — QR-посилання розміщено на вході до укриття. Бот надішле тимчасовий пін-код доступу, який потрібно ввести на пульті на дверях. Вийти можна просто натиснувши кнопку, що є всередині укриття.
Місто планує встановити такі системи в майже 3000 укриттів. Крім того, хочуть придбати приблизно 200 модульних залізобетонних укриттів — передусім для спальних районів. На все це, а також на ремонт сховищ, Київрада виділила додаткові 750 мільйонів гривень.
Питання доступу до укриттів постало після того, як першого червня під час ракетної атаки перед зачиненими дверима поліклініки у Деснянському районі загинули дві жінки та дитина.
Ще раніше за Київ автоматизовані системи відкриття дверей почали встановлювати у Вінниці. Зараз такі системи є у підвалах десяти шкіл.
Замки інтегровано в загальну систему оповіщення про повітряні тривоги. За кілька секунд після початку сирен замок відчиняється автоматично та залишається відкритим до відбою.
За кілька секунд після відбою двері автоматично зачиняються. Ті, хто лишився у цей момент в укритті, можуть відчинити двері зсередини, натиснувши відповідну зелену кнопку.
Систему розробило КП «Вінницький інформаційний центр» спільно з фахівцями місцевої компанії TIRAS.
«Система реагує швидко, але є певні моменти, які будемо доопрацьовувати. Це, наприклад, блокування замка, коли двері зачинено: якщо хтось посмикає за ручку, то замок може бути заблокований і він може не відчинитися під час оголошення тривоги. Але ми опрацюємо підтвердження механічного відчинення замка», — цитує директора КП Сергія Бригадира Вежа.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті