Як Львів зробив вулицю Пекарську «для всіх». Фото через два роки після реконструкції
Пекарську та Шімзерів трансформували на «вулицю для всіх», де комфортно почуваються і пішоходи, і велосипедисти, і автомобілісти.
Пекарську та Шімзерів трансформували на «вулицю для всіх», де комфортно почуваються і пішоходи, і велосипедисти, і автомобілісти.
Львівський «Інститут Просторового Розвитку» показав, як виглядають реконструйовані вулиці Пекарська та Шімзерів через два роки. Проєкт був покликаний трансформувати ділянку на «вулицю для всіх», де комфортно почувалися б і пішоходи, і велосипедисти, і автомобілісти.
На магістральній вулиці розташована велика кількість медичних установ, медуніверситет, його навчальні корпуси та гуртожитки і Ботанічний сад. А отже, тут завжди багато пішоходів та приватних авто.
Вздовж Пекарської переважає малоповерхова історична забудова, значна частина якої є архітектурними пам’ятками місцевого значення. Вулиця є частиною велосипедної мережі міста, яка з’єднує Личаківський район з центром міста. Тому, окрім самої велодоріжки, запроєктували ще й 32 велостійки.
Реконструкцію почали у вересні 2020-го, закінчили у вересні 2021-го. Тут вимостили хідники та замінили усі комунікації: каналізацію, водопровід, дві теплотраси, газові мережі і всі під’єднання до будинків, а також облаштували освітлення. Також оновили тротуари для пішоходів, створили окрему доріжку для велосипедистів, паркувальні кишеньки для авто, «освіжили» відпочинкову зону біля медунівеситету, облаштували невеличні громадські простори з лавками та озелененням замість демонтованих МАФів.
Для збереження озеленення, місця для паркування розташували в міждеревному просторі. Для забезпечення естетичного вигляду острівців, що розділяють місця для паркування, застосовано радіальні гранітні бордюри.
Проїзна частина та місця для паркування замощені гранітною бруківкою від демонтажу. Тротуари з великоформатної пиляної гранітної плитки, а технічні зони з пиляно-колотої для візуального та тактильного функціонального зонування тротуарів. Велосипедні доріжки та смуги влаштовані з асфальтобетону.
Бічні заїзди влаштовані в один рівень з тротуаром, а на пішохідних переходах через основну проїзну частину влаштовано пиляну гранітну плитку.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті