В історичному будинку у Львові виявили сецесійні розписи (фото)
Фахівці зазначають, що це один з найкращих зразків розписів під’їзду у Львові.
Фахівці зазначають, що це один з найкращих зразків розписів під’їзду у Львові.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 322 днів. За цей час ми опублікували 26474 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Реставратори виявили сецесійні розписи в будинку на вулиці Нечуя-Левицького, 19 у Львові, повідомляє міська рада.
На стелі — квіткова композиція. Розпис мальований від руки, це не трафарет. Фахівці зазначають, що це один з найкращих зразків розписів під’їзду у Львові.
Будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення. Його звів у 1907 році Якуб Рисяк. Його дружина Галина купувала землі під будівництво, він — будував. У сусідньому будинку, за номером 17, який так само будував Рисяк, також є розписи на стелі фойє.
«Про ці розписи знало коло реставраторів у Львові. Адже розписи є у сусідньому будинку, який є дзеркальним відображенням цього. Тому, коли до нас звернулося ОСББ будинку на вул. Нечуя-Левицького, 19, ми зробили зондажі, щоб пересвідчитися, що розписи є, і відкрили частину на стелі у під’їзді і на останньому, третьому, поверсі. Та бонусом для нас стало те, що ми виявили, що розписи є і на стінах по всій сходовій клітці», — розповіла Ірина Гірна, реставраторка монументального живопису.
«Бюро спадщини» пропонуватиме відновити розписи в рамках гранту від програми популяризації спадщини будівель ар-нуво. Заразом реставрують маскарони і кілька сецесійних дверей. Грант розпланований на 2024-2028 рік.
Мешканці будинку зробили ремонт власним коштом: замінили інженерні мережі, реставрували вхідні та внутрішні двері. Коштом міста реставрували дах.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті