«Залишимо шматок стіни, зможете її трогать», — обіцяє забудовник пам’ятки на Рейтарській, пише депутатка Київради
Консультативна рада Департаменту охорони культурної спадщини КМДА підтримала забудову.
Консультативна рада Департаменту охорони культурної спадщини КМДА підтримала забудову.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
21 вересня консультативна рада Департаменту охорони культурної спадщини КМДА підтримала забудову на вулиці Рейтарській, 37. Про це повідомляють депутатка Євгенія Кулеба та журналіст Володимир Фомічов.
На засіданні керівник компанії-забудовника НЕСТ Еміль Соловйов презентував проєкт будівництва бізнесцентру Reitar Hall на місці історичної будівлі.
Йдеться, власне, про дві споруди за цією адресою — фасадний будинок 1913 року та розташований у дворі флігель 1890-х років, який вже почали зносити. Компанія наполягає, що останній не є пам’яткою, та погрожує судовими процесами журналістам, які не залучатимуть коментарі всіх сторін. Наводимо останній коментар забудовника: «Головна місія НЕСТ — збереження історичної спадщини».
Під час презентації Соловйов запропонував зберегти частину флігеля й повісити на ньому табличку.
«Якщо громадськість так обурена, то ми шматок стіни залишимо в новому будинку. Зможете її трогать», — наводить його слова депутатка Ксенія Семенова.
Інший будинок НЕСТ планує реконструювати. Йдеться про збереження фасаду, але заміну внутрішнього об’єму. У цій колонці заступник голови Департаменту спадщини Дмитро Перов пояснює, чому «фасадизм» не є реставрацією.
Будинок на Рейтарській розташовано поблизу Софії Київської, він входить до буферної зони, що охороняється ЮНЕСКО. На засіданні комісії стало відомо, що проєкт з ЮНЕСКО не погоджували.
Перов також повідомив про колективне звернення до Офісу Генпрокурора щодо незаконного привласнення земельної ділянки — пам’ятки археології національного значення «Культурний шар «Міста Ярослава».
Водночас зрештою консультативна рада ухвалила рішення «поінформувати Софію Київську про будівництво і підтримати забудову», пише Кулеба.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті