КМДА обіцяє жителям будинку на Жилянській по 3-8 мільйонів, якщо його зноситимуть
Замовлена ними незалежна експертиза підтвердила, що історичний будинок можна реконструювати.
Замовлена ними незалежна експертиза підтвердила, що історичний будинок можна реконструювати.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 292 днів. За цей час ми опублікували 26273 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Якщо експертиза визнає історичний будинок на вулиці Жилянській в центрі Києва непридатним для відновлення, мешканцям виплатять компенсації до 8,3 мільйона гривень за квартиру. Про це заявив заступник голови КМДА Вячеслав Непоп.
Рік тому російський дрон зруйнував частину 120-річного будинку на вулиці Жилянській, 116а. У той же день комунальні експерти заявили, що будівлю неможливо відновити. Однак жителі з цим не згодні — замовлена ними незалежна експертиза підтвердила, що будинок можна реконструювати. Крім того, понад шість тисяч киян підписали петицію проти демонтажу. КМДА замовило нову експертизу.
Компенсація власникам може становити від 3 мільйонів гривень за квартиру площею 32,6 квадратних метра до 8,3 мільйонів за квартиру, площею 103,3 метра, обіцяє Непоп.
За його словами, відповідна комісія вже отримала одну заяву на компенсацію за зруйновану квартиру. Однак її розгляд призупинили, доки триває експертиза.
Непоп переконує, що замовлена мешканцями експертиза проводилася «візуальним та аналітичним способами», натомість та, яку замовило місто, — буде «інструментальним дослідженням конструкцій» з залученням спеціального обладнання.
Він додав, що після трагедії місто пропонувало мешканцям тимчасове житло для переселення, та жоден із власників не скористався пропозицією. Нагадаємо, мешканці справді відмовилися переїжджати у запропоноване житло за Червоним Хутором.
Будинок не має охоронного статусу, але має історичну цінність. Зведена на рубежі ХІХ-ХХ століть споруда поєднувала елементи типового зразка київського цегляного стилю та дрібні ліплені неоготичні деталі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті