У Львові знищили одну з найцінніших мозаїк (фото)
Панно зображувало жінок з різних континентів, які передають одна одній естафету друкованого слова.
Панно зображувало жінок з різних континентів, які передають одна одній естафету друкованого слова.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Нові власники будинку «Торгпреса» у Львові знищили мозаїку українського художника-монументаліста Богдана Сойки, повідомила Ельміра Еттінгер.
Мозаїчне панно «Інформаційний простір» було створено у 1984 році для тодішнього «Союздруку» на вулиці Володимира Великого, 2.
У 2019 році ця мозаїка увійшла до переліку найцінніших мозаїк Львова. В управлінні охорони історичного середовища окремо згадали саме це панно як таке, що перебувало під загрозою зникнення.
Зараз у будівлі «Торгпреси» триває ремонт. Ельміра Еттінгер прийшла сфотографувати мозаїку й натомість побачила голу стіну, на якій лишилася лише розмітка, по якій набирали смальту.
Панно зображувало жінок з різних континентів. «Ця мозаїка була унікальною, вирізнялась своїм технічним і художним рівнем і заслуговувала статусу памʼятки», — коментує Наталія Піддубна.
Ірина Арм’єнті працювала в «Союздруку», коли там створювали мозаїку. На цій світлині вона друга зліва:
«Це була абсолютно нова будівля, і наше начальство запросило найкращих художників взяти участь в оформленні інтер’єру. Мозаїчне панно було головною прикрасою, воно представляло жінок, які передають естафету друкованого слова по світу, — згадує вона. — На другому поверсі встановили чудову скульптуру, вирізану з цілісного куска дерева з дивовижним запахом».
Реєстр історичних мозаїк у Львові склали у серпні 2019 року після того, як лише протягом одного місяця місцеві забудовники знищили дві модерністські мозаїки. Одне з них, панно Володимира Патика «Океан» — вже відновили.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті