На садибі Барбана розмістили портрети діячів, які в ній зупинялися
Чотири портрети створив художник Євген Коршунов, використовуючи техніку випалювання по дереву.
Чотири портрети створив художник Євген Коршунов, використовуючи техніку випалювання по дереву.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Київські активісти встановили у вікнах історичної садиби Барбана на вулиці Обсерваторній 6 портрети діячів, які зупинялися в будинку.
«Акція має на меті привернути увагу до історичних будівель, що роками не можуть набути охоронного статусу памятки попри багату історію», — повідомляє заступник голови Департаменту охорони культурної спадщини Дмитро Перов.
Американський письменник, Нобелівський лауреат Джон Стейнбек та засновник військової фотожурналістики Роберт Капа були гостями садиби у 1947 році.
З 1960-х до 1984 року в будинку розміщувалася клінічна база лікарки, авторки праць із дитячих хвороб Галини Тебенчук.
Музикознавець Михайло Головащенко ходив на роботу в редакцію, яка розташовувался в садибі з 1986 до 1994 року.
Чотири портрети створив художник Євген Коршунов, використовуючи техніку випалювання по дереву.
Одноповерховий будинок, зведений 1895 року, — останній вцілілий зразок міщанської забудови в цьому районі. Охоронного статусу садиба не має.
У серпні 2021 року власник, «Інформаційна група „Агентство столичних повідомлень“», почав розбирати будівлю, знищивши її частину. Питання захисту садиби Барбана розглядали навіть на засіданні Ради національної безпеки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті