Засклені, сонячні, декоративні, завішані білизною: гід різновидами балконів (фото)
Їхній вигляд може залежати від клімату, будівельних норм і багато чого іншого, а деякі балкони навіть не схожі на балкони.
Їхній вигляд може залежати від клімату, будівельних норм і багато чого іншого, а деякі балкони навіть не схожі на балкони.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Балкони — це свого роду перехід від внутрішнього простору квартири до навколишнього середовища, він поєднує приватне і публічне. Він дозволяє насолодитися свіжим повітрям, не виходячи з квартири. Його вигляд може залежати від клімату, будівельних норм і багато чого іншого, а деякі балкони навіть не схожі на балкони. Видання Bloomberg CityLab підготувало детальний гід типами балконів.
Перше, що постає в уяві більшості людей, — це саме такий балкон, виступаючий майданчик, обгороджений перилами. Він найкраще підходить для того, щоб насолодитися сонячним днем. Ще на ньому дуже зручно сушити одяг.
Та вище четвертого-п’ятого поверху перебувати на такому балконі стає дещо дискомфортно. Чимало кому з мешканців також бракує приватності — тож нерідко можна побачити як вони затуляються бамбуковими ширмами, виноградом та іншими імпровізованими екранами.
А ще замість ласкавого сонця власників такого балкону може поливати дощем, засипати снігом і здути вітром. Сонце теж буває надто пекуче. Торішнє дослідження показало, що жителі Вроцлава частіше користуються балконами, що виходять на північ. Тож часто такі балкони можна зустріти у містах, де більшу частину року становлять короткі та хмарні дні — наприклад, у Стокгольмі та Копенгагені.
Читайте також: Балконний шик: художник Олександр Бурлака про те, як зрозуміти засклений балкон
Цей балкон заглиблений у фасад. Відпочатку цей термін позначав криту галерею з колонадою. Лоджії характерні, наприклад, для старих багатоквартирних будинків у Берліні.
Переваги такого простору — захист від опадів, більше відчуття захищеності та приватності. Вони також сприймаються як природне продовження квартири.
Водночас вони можуть перешкоджати потраплянню сонячного світла в основну частину квартири. А з точки зору забудовників, крадуть потенційну житлову площу.
У регіонах зі спекотним кліматом має сенс забезпечити вентиляцію й при цьому захистити приміщення від сонячних променів. Так, в Індії балкони традиційно прикривали перфорованими решітками джалі. На Близькому Сході такі балкони називаються машрабія.
На півдні Європі віконниці є повсюдними. Зі змінами клімату закриті різного роду решітками, жалюзями чи віконницями балкони можуть набувати все більшого поширення.
Крихітна платформа, яка по суті обмежується перилами перед вікном — місця на такому балконі достатньо хіба що для пари квіткових горщиків.
Читайте також: «Чим кращі вулиці в місті, тим кращими будуть у ньому балкони». Основні тези лекції
Їхня головна функція — прикрашати фасад, а не слугувати додатковим простором. Водночас прочинене вікно відкриває кімнату до навколишнього середовища, а перила слугують бар’єром, аби нічого не випало. Засаджена рослинами пройма підсилює ефект. Облаштування такого елементу зазвичай не потребує додаткових дозволів.
«Балкон Джульєтти», який приваблює туристів у Вероні, насправді виглядає дещо інакше, однак цей різновид часто можна побачити у містах Італії та Іспанії. Особливо типовими вони є для будинків Парижа — тому їх ще називають «французькими балконами».
Це суцільні платформи, які простягаються по всій ширині будівлі, тож кожна квартира має доступ до спільного простору. Часто саме через галереї здійснюється доступ до квартир будинку.
Галереї з маркізами часто можна побачити у грецьких містах — такі масово будували після Другої світової війни. Суцільна лінія навісів краще захищає від сонця, ніж окремі балкони. Про клімат Греції та помилки містопланування можна прочитати докладніше тут.
Галереї спряють тіснішій взаємодії з сусідами, — але це може бути як перевагою, так і недоліком. Частини галереї можна розділяти ширмами для більшої приватності.
Зимовий сад — так називається не лише оранжерея, а й елемент житлового будівництва. Це засклене приміщення, частково відокремлене від решти будівлі, наприклад, розсувними дверима. Зимові сади все частіше зустрічаються у житлових комплексах. Цей простір рахується як житлова площа, тож забудовники його люблять.
Такі балкони стали родзинкою елітного лондонського ЖК Neo Bankside, відомого тим, що його мешканцям дуже не сподобалася прибудова до галереї Tate Modern, спроєктована Herzog & de Meuron. Річ у тому, що з оглядового майданчика галереї було видно їхні зимові сади і те, що вони в тих садах роблять. Суд став на бік жителів.
Балкон-альтан — це майданчик, який утворює дах ґанку, і який використано для проєктування додаткового елементу у вигляді балкону. Його можна знайти у віллах континентальної Європи та у вікторіанських таунхаусах у Лондоні. Це декоративний елемент, але останнім часом містяни стали його активно використовувати, розміщуючи на цій невеликій площі стільці та крісла.
Так само в США мешканці використовують пожежні сходи, які нерідко просторіші, ніж власне балкони. Функція сходів передбачає, що вони мусять бути вільні від зайвих об’єктів, які можуть заважати швидкій евакуації, та нерідко люди знаходять їм інше застосування, навіть смажать барбекю.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті