Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 295 днів. За цей час ми опублікували 26292 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Ivan Skorovarov / Unsplash

Україні не варто ухвалювати законопроєкт 5655, який реформує містобудівну діяльність, ідеться у звіті Європейської комісії про готовність країни до перемовин про вступ до Євросоюзу.

«Україні слід утриматися від ухвалення закону про містобудівну діяльність у його нинішньому вигляді, оскільки він створює репутаційні ризики внаслідок делегування надмірних контрольних повноважень у сфері містобудівного управління від державних до приватних структур, а також призводить до безправ’я місцевих органів влади у цій сфері», — йдеться на сторінці 14.

Президент Володимир Зеленський досі не підписав документ, але говорив, що вже не може його ветувати, бо час минув.

«З цією новиною можна ставити крапку в історії під номером 5655, — коментує заступниця голови Архітектурної палати НСАУ Анна Кирій. — Перекладаючи з дипломатичної на звичайну: “Будете приймати такі закони, ми вас в Євросоюз не візьмемо”».

Кирій вважає відповідальними за створення закону Олену Шуляк, забудовника Дмитра Ісаєнка (Perfect Group), що обіймає посаду секретаря профільного комітету Верховної Ради, і заступницю міністра Мінвідновлення Наталію Козловську, яка також лобіювала проєкт.

В уряді запевняли, що реформу впроваджують заради цифровізації процесів, боротьби з корупцією та усунення людського фактору. Однак критики проєкту наголошують, що проєкт 5655:

  • легалізує незаконне будівництво;
  • передає приватним суб’єктам господарювання виключно державну функцію контролю та нагляду;
  • збільшує корупцію в містобудівній сфері;
  • обмежує можливості органів місцевого самоврядування;
  • звужує повноваження органів охорони культурної спадщини;
  • знищує децентралізацію;
  • запроваджує будівельну амністію тощо.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button