Західні ЗМІ називають Київ одним із найбезпечніших українських міст завдяки ППО
До столиці почали переїжджати жителі з областей з менш ефективною протиповітряною обороною.
До столиці почали переїжджати жителі з областей з менш ефективною протиповітряною обороною.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 125 днів. За цей час ми опублікували 25014 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Нові системи протиповітряної оборони перетворили Київ на одне з найбезпечніших міст України, стверджується в матеріалі американської Politico.
Коли росіяни почали повномасшабне вторгнення в Україну, Київ покладався на радянські системи середньої дальності С-300 і Бук М1, ракети для яких вироблялися переважно в Росії.
Тепер оборону посилили німецькі системи малої дальності Gepard і американські ЗРК Avenger, що збивають безпілотники і крилаті ракети. На середній дальності Україна використовує американські ЗРК MIM-23 Hawks, NASAMS та німецький ЗРК IRIS-T SLM. Захист на великій дальності забезпечують американські Patriot PAC-3 та Eurosam SAMP/T, що постачають Франція та Італія.
Системи Patriot успішно пройшли перше велике випробування в Україні у травні, коли Київ зазнавав масованих ракетних атак.
Якщо торік киянам тижнями доводилося спати в коридорах, то зараз чимало хто каже про повернення відчуття безпеки. Так, комунікаційниця Інна Козич згадує, що раніш, лягаючи спати, не знала, чи прокинеться наступного ранку. Зараз — навпаки, боїться виїжджати з Києва. «Я навіть боялася везти дітей на літні канікули, бо знала, що в інших регіонах, на жаль, немає такої ж потужної ППО», — цитує її видання.
До столиці почали переїжджати жителі з областей з менш ефективною протиповітряною обороною попри те, що росіяни все одно час від часу обстрілюють Київ. У минулі вихідні, 18-19 листопада, дрони Shahed заходили на атаку Києва хвилями, з різних напрямків. ППО на території міста та на підступах до нього вразила близько десятка ворожих цілей. Руйнувань і постраждалих не було.
За даними ООН, станом на вересень, у Києві проживало приблизно 600 тисяч переселенців. За словами ріелтора Олександра Житюка, друга хвиля міграції була помітна якраз після прибуття «Патріотів» — до столиці стали їхати люди з Дніпра та Запоріжжя. Почали повертатися кияни з-за кордону. Через це вартість оренди стала зростати.
Звісно, безпека в Києві — відносна. Адміністрація наполегливо радить ховатися під час повітряних тривог, адже навіть якщо всі цілі збито, уламки можуть завдати серйозної шкоди.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті