На 101-му році життя померла авторка панно на станції «Хрещатик» – Оксана Грудзинська
Панно на станції «Хрещатик» є найвідомішою роботою художниці й складається з 12 типів прямокутних панелей, які мають безліч варіантів компонування.
Панно на станції «Хрещатик» є найвідомішою роботою художниці й складається з 12 типів прямокутних панелей, які мають безліч варіантів компонування.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У віці 100 років пішла з життя українська художниця-монументалістка Оксана Грудзинська, повідомили у Міністерстві культури.
Оксана Грудзинська – авторка відомого панно у вестибюлі станції метро «Хрещатик», створеного за мотивами традиційного українського рослинного орнаменту. Мисткиня також брала участь у створення інтер’єрів станцій «Дарниця», «Лівобережна» та «Гідропарк», фасаду павільйону «Тваринництво» на ВДНГ, вестибюлю Музею народного декоративного мистецтва в Києві та багатьох інших споруд по всій Україні.
Панно на станції «Хрещатик», яке є найвідомішою роботою художниці, складається з 12 типів прямокутних панелей, які мають безліч варіантів компонування. Грудзинська розповіла, що для створення панно взяла міліметровий папір, розрізала його на квадратики і на кожному намалювала орнамент звичайною кульковою ручкою. Згодом кожен з фрагментів панно довелося розкладати у дворику майстерні і нумерувати, щоб робота не вийшла занадто строкатою. Панно виконане у техніці невисокого рельєфу та розписане кольоровими поливами.
З 1947 року Грудзинська працювала в Експериментальній майстерні художньої кераміки, а на початку 1970-х років почала працювати в Художньому фонді України. У 1990–2010 роках мисткиня викладала живопис на кафедрі кераміки Київської академії декоративно-прикладного мистецтва, передаючи свій досвід молодим керамістам.
У липні на 100-й день народження художниці у Музеї народного декоративного мистецтва відкрилась виставка, присвячена її роботам. До ювілею музей випустив альбом творів художниці, який подарував їй на відкритті. В експозиції були представлені декоративні вази, тарелі, підготовчі ескізи, а також один із варіантів керамічного панно станції метро «Хрещатик».
Нагадаємо, на Поштовій площі встановили мозаїчне панно, присвячене ППО, а магазин в Івано-Франківську зробив стару мозаїку частиною інтерʼєру.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті