Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Erwin Voortman / Unsplash

За останні три роки у столиці було 11 випадків, коли забудовники намагалися знищити зелені зони. Це втричі більше, ніж у попередні роки, заявляє Київський еколого-культурний центр.

Зокрема, були спроби забудувати заказник Троєщинські луки і західну частину парку «Нивки». В урочищі Церковщина незаконно видобували пісок. Забудовники судяться з Київрадою щодо створення заказника в Протасовому яру. Київміськводканал намагався прокладати труби Деснянськими луками. Через технічну помилку озеро Алмазне мало не передали під розробку піщаного кар’єру.

Озеро Малий Небреж. Фото: КЕКЦ

У жовтні 2023-го «псевдоекологічна організація» запропонувала закрити два заказники — озеро Тягле та Осокорківські луки. А в листопаді забудовники засипали частину озера Тяглого будівельним сміттям і планували прокласти через нього дорогу.

КЕКЦ також зарахувала до спроб знищення заподівників пропозиції збудувати військовий меморіал на Лисій горі та в Бабиному Яру.

Читайте також: Екопарки замість ЖК, ТРЦ, клумб і бетонної плитки. Чому дика природа зараз особливо потрібна Києву

«Чому це так відбувається? По-перше, екологічна інспекція зараз позбавлена права проводити перевірки незаконних забудов у зелених зонах. По-друге, увага суспільства та ЗМІ переорієнтована на війну. По-третє, міська влада та депутатський корпус недостатньо приділяють уваги захисту від незаконної забудови існуючих заказників та створенню нових», — зазначає директор КЕКЦ Володимир Борейко.

В організації стверджують, що за останні десять років у Києві було знищено забудовою понад 700 гектарів парків.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button