Кияни обурені «санітарними обрізаннями», адже деякі дерева зрізають під корінь
Після обрізання 10% гілок дерево здатне відновитися, але якщо гілки зрізати повністю, шанси подальшого росту дуже низькі.
Після обрізання 10% гілок дерево здатне відновитися, але якщо гілки зрізати повністю, шанси подальшого росту дуже низькі.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Кияни скаржаться на надмірне розчищення дерев на подвірʼях, повідомляє «Великий Київ».
Наприклад, на вулиці Єреванській, що у Соломʼянському районі, на одному з подвірʼїв на деревах спиляли майже усі гілки. Мешканка району Марія Курбатова розповіла, що раніше перед її вікном росла верба, проте її спиляли під корінь – раніше тінь дерева захищала квартиру від спеки, а зараз влітку сонце світить прямо в помешкання. Схожа ситуація виникла на вулиці Шолуденка у Шевченківському районі, там унаслідок «санітарних обрізань» під корінь зрізали ціле дерево, що раніше створювало тінь на пішохідній доріжці.
Захисники довкілля розповідають, що після обрізання 10% гілок дерево здатне відновитися, проте якщо гілки зрізати повністю, шанси подальшого росту дуже низькі і, ймовірно, дерево всохне. У Департаменті ЖКГ при КМДА розповіли, що здійснюють видалення зелених насаджень у таких випадках:
Гендиректор «Київзеленбуду» Юрій Бахмат розповів, що за збереження зелених насаджень та догляд за ними відповідають балансоутримувачі території – ЖЕКи, ЖБК, ОСББ тощо. На балансі «Київзеленбуду» перебувають винятково зелені насадження загального користування – парки, сквери чи бульвари. У випадку порушень Бахмат радить звертатись до Державної екологічної інспекції Столичного округу.
Якщо ви стали свідком так званих «санітарних обрізань», можна зробити запит та поцікавитися, на яких підставах вирубують дерева та чи мають на це відповідний ордер. Якщо вам не надають ордер на ліквідацію, слід телефонувати в поліцію, а також на гарячу лінію КМДА – 15-51.
Нагадаємо, навколо будівництва в екопарку «Осокорки» почали вирубувати дерева, а комунальники вирубали частину Солом’янського парку – забудовник проводить там нову лінію електропередач.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті