Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 300 днів. За цей час ми опублікували 26330 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Дмитро Перов

Міністерство культури та інформаційної політики України повідомило, що підстав для припинення будівельних робіт на Будинку Замкова, зведеного в XIX столітті, немає. Лист з такими роз’ясненнями отримав активіст Дмитро Перов.

У листі від Мінкульту вказується, що згідно з Історико-архітектурним опорним планом (ІОАП) міста 2021 р. та Генеральним планом Києва до 2020 року Будинок Замкова перебуває в зоні регулювання забудови І категорії у межах Центрального історичного ареалу столиці. 

Відповідно, обмеження щодо висотності та характеру надбудови, визначені Законом України «Про охорону культурної спадщини», на Будинок Замкова нібито не розповсюджуються. Також у міністерстві наголошують, що будівля не занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Разом з тим Перов зазначає, що «ІОАП 2021 року (затверджений 02.08.2021 р.) не міг бути розроблений у складі Генплану-2020 (затвердженого 28.03.2002 р.). Отже, такі зміни не затвердженні, а Мінкульт просто дав відписку, щоб не виконувати свої повноваження».

Також «Хмарочос» вже розповідав як у грудні минулого року Київрада схвалила передачу земельної ділянки під Будинком Замкова для будівництва торгівельного комплексу.

Будинок Замкова влітку 2023 року. Фото: КМДА

Історична будівля у Шевченківському районі Києва, що знаходиться за адресою вулиця Івана Франка, 26, була зведена 1899 року на замовлення адвоката окружного суду Київської губернії Семена Замкова. Будинок у стилі пізнього класицизму слугує цінним прикладом тогочасної київської забудови.

Проте минулого року на 125-ти річному будинку кілька разів розпочинали будівельні роботи, про що ми розповідали раніше. Зокрема, на даху розібрали оригінальне перекриття кінця XIX століття та почали зводити надбудову.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button