Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 289 днів. За цей час ми опублікували 23584 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Львівське бюро Skeiron оцифрувало печери Києво-Печерської лаври. 3D-модель пам’ятки допоможе відновити її у разі руйнування.

Перші печери на території Лаври з’явилися у XI столітті. Зараз підземна система складається з Ближніх і Дальніх печер. Підземні ходи розташовано на глибині від 5 до 15 метрів, їхня загальна протяжність складає понад 800 метрів.

Команда оцифрувала Ближні та Дальні печери. Це дозволить заповіднику отримати нові дані та поглибити розуміння структури підземелля.

Створення 3D-моделі підземелля ініціювало Міністерство культури та інформаційної політики України.

Раніше команда Skeiron створила архітектурну модель Бродівської синагоги, напівзруйнованої пам’ятки XVIII століття на Львівщині.

Співзасновники Skeiron — геодезист Юрій Преподобний та Андрій Гривняк. За сім років існування команда оцифрувала понад 100 історичних будівель у чотирьох країнах.

Наприкінці квітня 2022 року запустили проєкт #SaveUkrainianHeritage, фінансований Євросоюзом. У межах саме цього проєкту оцифровано 60 пам’яток, зокрема Софію Київську, Олицький замок, Чернівецький національний університет, костел святого Миколая в Києві, церкву Святої Трійці в Старокостянтинові тощо.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button