Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Kate Bezzubets / Unsplash

Дев’ять років минуло з тих пір, як у серпні 2015-го міський голова Віталій Кличко відкрив оновлену Поштову площу після суперечливої реконструкції.

У 1990-х площа була однорівневою, повз неї курсував трамвай. Під час реконструкції збудували багаторівневу розв’язку — й хоч автомобільний рух пустили низом, а весь простір від церкви до Річкового вокзалу зробили пішохідним, виходи до води опинилися на іншому рівні й потребували пандусів, сходів і ліфтів.

Поштова площа у 1985 році. Фото: В. Фалін

Ті пандуси, що облаштували до відкриття, підходили хіба що для дитячих візочків, але на колісному кріслі спуститися було неможливо, — що нещодавно продемонстрував чемпіон із паркуру.

Єдиний пандус від пішохідної зони до набережної будували п’ять років.

Фото: Макс Требухов

Дев’ять років по тому Поштова площа деградувала, а помилки планування стали ще більш видимими, йдеться у матеріалі LB.ua. Так, на площі не висадили дерев, адже це фактично дах над розв’язкою. Затінок давали лише дерева у діжках, які загинули через неправильний догляд. Втім, лав також немає — їх занесли на будмайданчик.

Фото: Макс Требухов

Сухий фонтан не працює вже п’ятий рік, отвори забили дошками. Поруч — недобудований павільйон виходу з підземного ТРЦ.

Фото: Макс Требухов

Немає громадських вбиралень, і сходити в туалет можна лише в ресторанах, коли вони працюють.

Досі зачинено вихід зі станції метро «Поштова» у бік Річкового вокзалу. Коли проєктували підземний ТРЦ, збиралися перетворити цей вихід на тунель до торговельного центру, й так він і лишився закритим.

Фото: Макс Требухов

Та найбільше побоювань викликають пустоти на місці недобудованого підземного ТРЦ. Будівництво зупинили після того, як археологи знайшли під площею залишки середньовічного міста. 2018 року було вирішено створити музей. Проте знахідки досі залишаються не захищеними.

Більш того, Держаудитслужба заявила, що під загрозою руйнації опинився практично весь інфраструктурний вузол, яким є Поштова площа.

Фото: Макс Требухов

Площу над підземеллям зараз тримають тимчасові палі. Там, де мав бути торговельний центр, а потім і музей, збирається вода — вона потрапляє як із ґрунтів, так і з опадами.

Фото: Макс Требухов

Другий етап реконструкції площі передбачав:

  • реставрація Поштового будинку,
  • перекладання інженерних мереж,
  • будівництво очисних споруд,
  • будівництво підземного пішохідного переходу через Боричів узвіз і трансформаторної підстанції,
  • благоустрій набережної Дніпра,
  • ліфт на причалі Річкового вокзалу,
  • фонтан на площі,
  • тактильні поліуретанові плитки.

Все це має статус об’єкта незавершеного будівництва. Тобто фонтану, який відкривав Кличко у 2015-му, формально не існує. Місто не збиралося вкладати гроші в цей етап — це мав зробити інвестор ТРЦ.

Фото: Макс Требухов

При цьому у КМДА повідомили, що інвестиційний договір із забудовником ТРЦ досі чинний.

Водночас 2022 року Верховний Суд погодився, що місто безпідставно видало документи на будівництво ТРЦ як на другу чергу реконструкції транспортної розв’язки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button