Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Volodymyr Dobrovolskyy / Unsplash

Понад 4,5 тисяч киян підписали наразі петицію №12975 проти суцільного викошування трави на прибудинкових територіях. До кінця збору підписів залишилося 38 днів.

«Щороку комунальні служби скошують рослинний покрив майже вщент у спальних районах, — йдеться в зверненні. — Подвір’я багатоповерхівок за короткий термін, за високих температур та активності сонця, перетворюються на сухі, спустошені поля, що породжує пил та бруд, яким змушені дихати громадяни. Також ці дії сприяють збільшенню кліщів, адже знищуються комахи, які регулюють природну популяцію шкідників».

Викошений газон на Лісовому масиві, квітень 2024 року. Фото: Валентина Білокур

При цьому щороку на викошування трави місто витрачає понад 18 мільйонів гривень, за даними авторів петиції. Торік в Управлінні екології КМДА не назвали LIGA.Life суму, яку Київ витрачає на скошування трави, сказавши, що окремо гроші не виділяють, а беруть з бюджету на утримання зеленого господарства міста.

У петиції також є вимога переглянути нормативні акти щодо догляду за травою, кущами та деревами у житлових масивах, залучивши екологів та фахівців із містобудування. Наразі вигляд міських газонів регулюється Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, прийнятим у 2006 році.

Бориспіль. Фото: facebook.com/oleksandr.sokolenko

Щороку в Києві реєструють кілька петицій проти викошування трави.

Торік Кліматичний департамент запустив експеримент із відмовою від скошування трави на низці визначеинх ділянок. Натомість там висаджують декоративні луки з різнотрав’ям.

Дарницький район. Фото: facebook.com/igor.liashenko.9

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button