Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 113 днів. За цей час ми опублікували 24904 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Київміськбуд

15 травня Київміськбуд презентував план збільшення статутного капіталу, деталі якого дізнався Forbes. Якщо коротко: він передбачає додаткове вливання грошей акціонерів у компанію, 80% якої володіє київська громада.

Завершення потребують понад 120 будинків, 27 тисяч інвесторів (не лише Київміськбуду, але й збанкрутілого Укрбуду) чекають на квартири. «Місто точно має якимось чином врятувати ці об’єкти, інакше може бути соціальний вибух певного розміру», — каже депутат Григорій Маленко, член тимчасової комісії КМДА з перевірки Київміськбуду.

Для докапіталізації потрібно два мільярди гривень — таку цифру озвучують керівник компанії Василь Олійник, а також у міській комісії з вирішення проблеми Київміськбуду. Це сума на рік, необхідна для повноцінного запуску будівництва на всіх об’єктах.

Голова Київміськбуду Василь Олійник

Адвокатка Тетяна Сміян, яка входить у комісію, вважає, що два мільярди — значно менші гроші, ніж сума, яку доведеться сплатити місту в разі запуску процедури банкрутства компанії. Загалом комісія схвалила докапіталізацію як єдиний дієвий наразі варіант.

Читайте також: У Кличка заспокоїли інвесторів Київміськбуду: в усіх забудовників такі ж величезні проблеми

У комісії вважають, що на вирішення питання докапіталізації може піти від 8 до 13 місяців.

Зараз статутний капітал Київміськбуду становить 16,5 мільйона гривень. Місто в особі КМДА володіє 80% акцій загальною вартістю 13,2 мільйона гривень. Решта належить понад двом тисячам фізичних осіб, із яких найбільшими акціонерами є Вячеслав Супруненко (3%) та Станіслав Маринюк (2,3%). Менш як 0,1% належить кільком юридичним особам.

«Порятунок шляхом докапіталізації державою — складне питання в умовах дефіциту бюджету, пріоритетності витрат на оборону і залежності від західного фінансування», — зауважує фінансова аналітикиня, екскоординаторка Експертної платформи НБУ Наталія Задерей.

Незабаром Київрада проситиме уряд компенсувати запланований сумарний збиток у 2,28 мільярда гривень, пов’язаний із передачею Київміськбуду на добудову житла, яке лишив Укрбуд.

Коментарі:

    Прожога Наталья :

    По-перше, не 27 тисяч інвесторів, а 40 тисяч разом з УКРБУДівцями. Не треба зменшувати масштаби катастрофи.
    По-друге, заспокоювати інвесторів КМБ вже пізно. Їх заспокоїть тільки здача в експлуатацію їхнього житла, на яке вони заробляли потом та кров’ю, та купили на власні кошти, повіривши державному забудовнику.
    Як можна було довести підприємство КиївМіськБуд до такого стану! 40 тисяч інвесторів опинилися на вулиці у такі складні часи!
    Київська громадо, куди ж ви дивилися? Де були ваші очі?
    Справи КиївМіськБуду настільки погані, що вже 4 з половиною роки не можуть провести комунікації до ЖК “Абрикосовий” та здати в експлуатацію будинки, що готові на 84-90 відсотків!
    Куди поділися гроші інвесторів? Хто зробив 40 тисяч українських родин безхатьками? Хто перешкоджає громадянам України та представникам української нації реалізувати свої законні права на житло? Коли нарешті проведуть ті нещасні воду, світло та каналізацію до ЖК “Абрикосовий”? ❓❓❓

    Kote :

    Інвестиції = ризик. Тепер платники податків мають відповідати за ризик інших людей? Житло, безхатьки, кров’ю і потом – це все про маніпуляції.

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button