Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Озеро Синє у 2023 році. Фото: Михайло Сторожук

Багаторазове скасування тендерів на відновлення озера Синє відбувалося тому, що пропозиції учасників торгів перевищували обсяги бюджетного фінансування або ж подані документи не відповідали умовам конкурсу. Про це «Вечірньому Києву» повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Олександр Возний.

«Також потрібно розуміти, що в роботі з бюджетними коштами підрядник завжди отримує оплату після виконання робіт, а в умовах війни фінансування ще й затримується. Багато компаній розуміють ризики, що вони можуть виконати роботу, а кошти отримати потім, коли інфляція з’їсть їх прибуток, не заходять в такі закупівлі», – пояснює Возний.

Минулого року озеро Синє в Подільському районі сильно обміліло. Після проведення наукового дослідження було встановлено, що причини обміління мають природний і техногенний характер. До перших належить зростання випаровування через підвищення температури повітря та замулення джерел живлення.

До причин техногенного характеру відноситься, зокрема, водопониження внаслідок будівництва житлового масиву та автомобільних доріг, які стали штучною перешкодою для підземних і поверхневих вод.

Озеро Синє у сер. 1980-х років, до забудови Виноградаря

Цьогоріч Синє продовжило стрімко висихати, попри обіцянки міської влади відновити обмілілу водойму. Наразі від озера залишилося тільки маленьке «болото» з зарослим травою дном, як зазначала київська депутатка Євгенія Кулеба.

Озеро Синє у 2023 році. Фото: КП «Плесо»

Ревіталізація водойми почнеться лише після проведення тендеру у системі Prozorro, підписання договору з переможцем та виконання ним робіт з відновлення екосистеми озера. Першочерговий пріоритет для порятунку водойми, як пояснює КП «Плесо» – розчистка озера.

Решту робіт з благоустрою території довкола виконають пізніше, за кращої економічної ситуації в місті. Як зазначає Возний, за результатами досліджень науковців, озеро наповниться водою протягом двох років після розчищення замулених джерел.

Однак торги на розчищення та благоустрій водойми, які КП «Плесо» оголошувало вже п’ять разів, щоразу скасовували. Зокрема, на передостанньому тендері з очікуваною вартістю 96 мільйонів відхилили заявку компанії, яка запропонувала менше 80 мільйонів грн. Останній і шостий за рахунком тендер, який передбачає початок аукціону 26 серпня, знову пропонує за роботи близько 96 мільйонів грн.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button