Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 50 днів. За цей час ми опублікували 24450 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/nickolay.spichak, Олександра Драч

У внутрішньому подвір’ї одного з будинків постмодерністського кварталу київського Подолу відновили альтанку. Про це «Хмарочосу» повідомили місцеві мешканці.

У 2020 році комунальники почали руйнувати альтанку на Костянтинівській 56, але їм перешкодили місцеві жителі. Подоляни намагалися знайти гроші на її відновлення через Громадський бюджет, однак не вийшло.

Альтанка після руйнування комунальниками

Влітку 2023-го почали готувати заявку на грант. Гроші наприкінці грудня виділила німецька агенція GIZ — за проєктом «Інтегрований розвиток міст в Україні II», за фінансової підтримки урядів Німеччини і Швейцарії.

Візуалізація: facebook.com/podilpostmodern

Але роботи з відновлення не могли почати до теплого сезону. Процес гальмувався через пошуки ліцензованих компаній, обстріли тощо. Зрештою, коли приступили до ремонту, виявилося, що в альтанки немає фундаменту, а цегла настільки крихка, що розсипалася в руках. Двічі бригаду майстрів забирали працівники ТЦК, після чого мешканці самі охороняли будматеріали.

Фото: Олександра Драч

За процесом відновлення стежив один із архітекторів-авторів оригінального проєкту забудови — Юрій Шалацький. Він лишився, зокрема, незадоволеним кольором бетонних парапетів, які, на його думку, мали бути світлішими.

Фото: Олександра Драч

Експериментальна житлова забудова чотирьох кварталів на Подолі біля станції метро Тараса Шевченка була реалізована протягом 1984-1992 років за проєктом Юрія Шалацького, Георгія Духовичного, Тетяни Лазаренко, Леоніда Мороза, Ігоря Шпари.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button